پشم سنگ تارابگین

پشم سنگ، پشم سنگ تخته ای، پشم سنگ فویلدار، پشم سنگ رولی، لیست قیمت پشم سنگ، پشم سنگ لوله ای، پشم سنگ توری دار، پشم سنگ پانلی، پشم سنگ تارابگین، انواع پشم سنگ، قیمت پشم سنگ، 2.5 سانت،3 سانت،4 سانت،5 سانت،6 سانت،7 سانت،8 سانت،10 سانت تولید می شود .

تفاوت بین پشم شیشه و پشم سنگ چیست؟

انواع  پشم شیشه و انواع پشم سنگ اکنون به مواد عایق کاری تبدیل شده اند ضرورت و یا احتیاج خانگی یا ساختمان عایقکاری ،ضرورت صنعتی های بزرگ وکوچک و مشاغل های کوچک و بزرک نیز از عایق های کوناگون استفاده می کنند .اینکه کدام عایق می تواند بهترین و بازده ترین عایق باشد بسیار مهم است .پشم شیشه و پشم سنگ هر دو مزیت و ویژگی خود را دارند .هر دو عایق الیافی ویژگیهای مثبت و منفی  خود را دارند ما بعضی از ویزگیهای مثبت و منفی هر دوعایق را شرح خواهیم داد .

پشم شیشه چیست؟

پشم شیشه و یا فایبر گلاس که نام لاتین آن glasswool می باشد و به آن فایبرگلاس هم گفته می شود .از شیشه ها و یا شیشه های بازیافتی مانند بطری ها و شیشه های ماشین ها و شیشه های پنجره ها ساخته می شود .سپس در دما 1450 درجه سانتی گراد دما و ذوب می شود و برای تولید الیاف با سرعت زیاد به دور خود می چرخانند تا الیافها به وصل شوند و تا به عنوان عایق مورد استفاده گردند . الیاف پشم شیشه جیب هایی از هوا درست می کنند که مانعی شود برای جلوگیری ا اتلاف گرما عمل کنند

پشم سنگ چیست؟

پشم سنگ از سنگهای آتشفشانی بازالت ،دولومیت ،دیاباز  تشکیل می شود که بازیافت نمی شود .پشم سرباره از محصولات صنعت آهن است .

پشم سنگ یک الیاف نسوز است که نام خارجی ان (rockwool) می باشد .الیافی که از ذوب سنگ بازالت از نوع سنگ  آذرین که در طبیعت یافت می شود بدست می آید الیاف پشم سنگ در واقع الیاف پوششی می باشد که می تواند هر شئی یا محلی را پوشش دهد یا عایق  می کند و از حدر رفتن انرژی جلوگیری می کند الیاف پشم سنگ از گسترش آتش جلوگیری می کندبه راحتی حمل می شود و نصب آن راحت می باشد الیاف پشم سنگ در سرما نیز مقام بوده ودر سرما زیاد هم  یخ نمی زند  این خاصیت الیاف معدنی  پشم سنگ را بهترین عایق در خانواده عایق ها ایجاد کرده است.

مقاومت R بین پشم شیشه و پشم سنگ چیست ؟

مقاومت در برابر انتقال حرارت از یکطرف جسم به طرف دیگر جسم می باشد

مقدار R  پشم شیشه حدود 2.7-2.7 و پشم سنگ 3.0-3.3 کمی پاییت تر است

مقاومت فشاری پشم شیشه و پشم سنگ چیست ؟

مقاومت در برابر فشار که ممکن است که یک سازه یا بنا تحت بارسنگین قرار گیرد .

پشم سنگ در هر متر مکعب می تواند تا 200 کیلوگرم در متر مکعب چگالی داشته و تولید شود و لی همین مقدار در پشم شیشه 110 کیلوگرم در متر مکعب می باشد .

پشم شیشه در جلوگیری از صدا بهتر است یا پشم سنگ ؟

پشم سنگ از نظر چگالی بیشتر از پشم شیشه می باشد چگالی پشم سنگ می تواند تا 200 کیلوگرم در متر مکعب تولید شود ولی پشم شیشه 110 کیلوگرم در متر مکعب می باشد بنا برابن پشم سنگ برای عایق صدا بهترین گزینه می تواند باشد .

چون صدای کمتری را انتقال می دهد .

پشم شیشه یا پشم سنگ کدام عایق بهتر می تواند در برابر آتش ایستادگی کند ؟

پشم شیشه و پشم سنگ هر دو عایق الیافی نسوز وغیر قابل احتراق هستند .

در واقع برای متوقف کردن آتش محصولات پشم سنگ با چگالی 120 کیلو گرم متر مکعب به بالا نیاز داریم  پشم سنگ ارزان ترین راه و به صرفه ترین راه است  اگرچه پشم شیشه نمی سوزد و لی از چگالی کمتری برخوردار است و بهترین راه پشم سنگ است .

پشم شیشه یا پشم سنگ کدام عایق در برابر گرما می تواند تحمل بیشتری داشته باشد؟

پشم شیشه حرارت را تا تا 400 درجه تحمل می کند و لی تا 230 درجه سانتی گراد بدون تغییر تحمل می کند .اما پشم سنگ تا700 درجه سانتی گراد بدون تغییر تحمل می کند .

مزیت پشم سنگ :

پشم سنگ در حمل نقل و تخلیه  راحت است .

پشم سنگ در نصب  به ماشین آلات نیاز ندارد 

پشم سنگ با میخ به راحتی به دیوار نصب می شود .

پشم سنگ باعث خورندگی نمی شود .

پشم سنگ به راحتی با اره برش می خورد 

پشم سنگ هیچ پرتی و یا دور انداختنی ندارد .

پشم سنگ  در مقابل آتش تا ساعتها دوام می آورد .

پشم سنگ را در رشد گیاهان می توان استفاده کرد .

معایب پشم سنگ :

پشم سنگ دراری ریز گرد است و کمی پوست را  ازدیت می کند .

پشم سنگ حجم زیادی دارد .

پشم سنگ رطوبت را سریع جذب می کند 

پشم سنگ سلولهای باز دارد .

پشم سنگ ضد آب نیست 

پشم سنگ بار زیادی را نمی تواند تحمل کند .

پشم سنگ کش نمی آید .

پشم سنگ تخته ای 3 سانت دانسیته 80 تارابگین

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود .

تماس بگیرید

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیه 80 تارابگین

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود.

تماس بگیرید

پشم سنگ لوله ای 1 اینچ ضخامت 5 سانت

عایق لوله ای پشم سنگ 1 اینچ ضخامت 5 سانت بیشتر برای عایق کاری در حرارت بالا یا جلوگیری از یخ زدگی در مناطق سرد مورد استفاده قرار می گیرد . که عمده کاربرد آن در پالایشگاه ها و پترو شیمی ها می باشد .

0 تومان

پشم سنگ لوله ای 1/2 اینچ ضخامت 2.5 سانت

عایق لوله ای پشم سنگ 1/2 اینچ ضخامت 2.5 سانت جهت عایقکاری لوله های سرد و گرم پالایشگاه ها و پترو شیمی ها در درجه حرارت بالا مورد استفاده قرار می گیرد .

0 تومان

پشم سنگ لوله ای 1/2 اینچ ضخامت 5 سانت

عایق لوله ای پشم سنگ 1/2 اینچ ضخامت 5 سانت بیشتر برای عایق کاری در حرارت بالا یا جلوگیری از یخ زدگی در مناطق سرد مورد استفاده قرار می گیرد . که عمده کاربرد آن در پالایشگاه ها و پترو شیمی ها می باشد .

0 تومان

پشم سنگ لوله ای 1/2-1 اینچ ضخامت 5 سانت

پشم سنگ لوله ای بیشتر برای عایق کاری در حرارت بالا یا جلوگیری از یخ زدگی در مناطق سرد مورد استفاده قرار می گیرد . که عمده کاربرد آن در پالایشگاه ها و پترو شیمی ها می باشد .

0 تومان