انواع فوم پلی اتیلن

فوم پلی اتیلن 

انواع فوم پلی اتیلن 

قیمت فوم پلی اتیلن

فوم پلی اتیلن رولی

قیمت فوم پلی اتیلن نسبت به  دانسیته و ضخامت قیمت گذاری می شود .

فوم پلی اتیلن چیست؟

فوم پلی اتیلن از فراورده های نفتی یا محصولات  پالایشگاه ها یا پترو شیمی ها می باشد.

فوم پلی اتیلن ابتدا به شکل دانهای ریزی و سفید می باشد. که در فرایند تولید نایلون به آن گاز  یا هوا تزریق شده وبه به حالت جامد به شکل ورق های و لوله ای و رولی تولید می شود که بسیار شکل پذیر می باشد.نام لاتین آن به اسم polyethylene foam می باشد.

فوم پلی اتیلن یکی از هزاران  فراورده های مشتقات نفتی می باشد.که دارای قیمت بسیار ارزان تری از دیگر محصولات نفتی می باشد.در واقع فوم پلی اتیلن نوعی ماده جامد می باشد که سلول بسته است و رطوبت به آن نفوذ نمی کند.و قارچ و کپک نمی زند.

فوم پلی اتیلن ویژگیهای  سبک و نرم بودن را دارار می باشد که باعث شده در بازار کار و فروش جای خود را بزرگتر  و بزرگتر کند .

فوم پلی اتیلن چون با ترکیب حبابهای ریز گازی یا هوا ترکیب و فشرده شده و سلول بسته می باشد.و خاصیت تراکم این ماده در دمای منفی 35 درجه تا 90 درجه را تحمل ومقاومت می کند  بهترین عایق در تاسیسات ساختمان می باشد.

فوم پلی اتیلن مقابل میکروب ها و عوامل فرساینده محیطی و دارای مشخصات و استانداردها و پارامتر هایی می باشند که بر حسب آن تولید می شود.

فوم پلی اتیلن به چه شکل هایی تولید می شود؟

فوم پلی اتیلن به شکل های لوله ای، ورقه ای، رولی تولید می شوند. انواع فوم پلی اتیلن رول به صورت کاملا یکنواخت متراژهای زیادی تا 300 متر  تولید می شوند. این محصول به راحتی برش و جابجا می شود . انواع فوم  پلی اتیلن  پازلی به صورت تایل های مجزا تولید می شوند که توسط لایه هایی که داخل یک دیگر می روند قفل می شونداما فوم پلی اتیلن رولی و لوله ای برای عایق کاری یا محافظ از ضربه های احتمالی به کار می روند.

ویژگیهای فوم پلی اتیلن چیست؟

فوم پلی اتیلن عایق خوبی برای صدا و آلودگی صوتی می باشد. در ساختمان هایی که نیاز به اکوستیک کردن دیوارها باشد، می توان از پلی اتیلن به عنوان عایق صدا استفاده کرد. هزینه عایق بندی با این فوم ها بسیار ارزان  است. در فرایند صدا گیری استودیوها و عایق کاری صوتی بهترین گزینه همین فوم پلی اتیلن  ارزان قیمت می باشد.

فوم پلی اتیلن در برابر گرما و سرما مقاومت بالایی دارند. عوامل مخرب شیمیایی به این سادگی ها نمی توانند به محصولات نفتی  آسیب برسانند. از این رو  به عنوان عایق حرارتی و برودتی در دیوارها، سقف و کف ساختمان های مسکونی استفاده می شود. مقاومت بالای فوم پلی اتیلن باعث  شده تا کاربرد این محصول  روز به روز بیشتر شود و تقاضای آن رو به افزایش رود.

از ویژگی فوم پلی اتیلن  ضد رطوبتی آنمی باشد. فوم پلی اتیلن در برابر آب و رطوبت مقاومت  زیادی دارد و در از بهترین عایق های رطوبتی به حساب می آید. در ساختمان های مسکونی جهت عایق بندی طبقات مختلف می توان از این محصول استفاده کرد. فوم پلی اتیلن عایق صدا، رطوبت و حرارت است و باعث صرفه جویی در هزینه انرژی می شود. عایقکاری تاسیسات آب و لوله کشی های آب سرد و گرم با فوم پلی اتیلن انجام می شود.


فوم پلی اتیلن چه کاربردهایی دارد؟

عایق بندی کف، دیوارها، زیر پارکت،  عایقکاری سقف سوله ها ، عایقکاری لوله های آب و مخازن و کانال های تهویه، استفاده به عنوان فوم دیوارپوش خانه بازی و مهدکودک، ساخت فوم بسته بندی،تولید تشکهای طبی و تشک های ورزشی،به عنوان ضربه گیر در صنایع بسته بندی،در صنایع خودروسازی،درزبندی درب و پنجره های ساختمان.

کاربرد فوم پلی اتیلن در عایق کاری صدا:

فوم پلی اتیلن به دلیل خاصیت سلول بسته ای که دارد در عایقکاری های صدا در ساختمان ها و سالن های سینما و دیوارهایی که بین ساختمان ها مشترک است و صدای ریخته شدن آب در لوله ها برای طبقات پایین آزار دهنده می باشد و در تمامی جاهایی که باید از انتقال صدا جلوگیری شود مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله کاربردهای فوم پلی اتیلن استفاده در صنعت خودروسازی می باشد. که در خودروسازی در درب خودرو ها و داشبورد ها و سقف اتومبیل و داخل آفتابگیر و پشت چراغ خودرو و نیز در آب بندی و درب قوطی های شوینده و واشر چراغ برق خیابان از فوم پلی اتیلن مورد استفاده قرار می گیرد.

پلی اتیلن به  دلیل ایزولاسیون بالا ، کیفیت ودوام بالا،خاصیت ضدآب ،مقاومت شیمیایی بالا ،قیمت مناسب، سهولت نصب ، سهولت حمل و نقل و عدم آلوده سازی محیط زیست جایگزین برخی  از عایق های دیگر گردیده است.

چگالی استاندارد فوم پلی اتیلن حدود 20 تا 25 گیلو گرم در متر معکب تولید می شود

عکس العمل تحت بار گذاری و باربرداری که استاندارد به  مدت ۲۲ ساعت تحت فشردگی ۵۰ درصد در محیط ۲۰ درجه قرارگیرد ۲۴ ساعت پس از باربرداری ۹۰ درصد از ضخامت اولیه آن برمی گردد.

فوم پلی اتیلن به چه رنگهایی و به چه ضخامت هایی تولید می شود؟

فوم پلی اتیلن رولی  با ضخامت های 1 میل،2میل،3میل،4میل،5میل ،6میل ،8 میل و 10 میل تولید می شود.و با رنگهای سفید ،آبی،مشکی،و آبی رنگ به بازار عرضه می شود .

آیا فوم پلی اتیلن سمی است؟

فوم پولی اتیلن در فرایند تولید سمی می باشد ولی بعد از اینکه سرد و به جامد تبدیل شد دیگر سمی نیست.

معایب فوم پلی اتیلن چیست ؟

فوم پلی اتیلن که هزینه تولید پایینی نسبت به عایق های دیگر را دارد  ولی در مقابل نیز هزینه خیلی زیادی  در مقابل پشم شیشه و پشم سنگ  دارد.

فوم های پلی تحمل دمای  ۳۵- تا ۹۰ درجه سانتی گراد قابل استفاده می باشند اما  در دما های بالاتر از آن نمی توانند به شکل اولیه خود بمانند و تغییر شکل داده و همچنین خاصیت عایقی خود را از دست می دهند . بنابراین فوم های پلی اتیلن در مقابل حرارت پایداری چندانی ندارند.

از آنجایی که چگالی فوم های پلی اتیلن  بیشتر از پشم معدنی و شیشه می باشد ولی  ضریب انتقال صوت مواد سلولی انعطاف پذیر آن از پشم شیشه و پشم سنگ بیشتر می باشد بنابرین عایق آکوستیک مناسبی نسبت به پشم شیشه و سنگ نمی باشند.

فوم پلی اتیلن 1 میل رولی

فوم پلی اتیلن 1 میل عمده کاربرد آن در بسته بندی های بسیار حساس مانند ظروف شکستنی و به عنوان عایق در عایقکاری تاسیسات و موتورخانه و مبل سازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.این کالا در انواع مختلف و در رنگهای مختلف تولید می شود

575,000 تومان

فوم پلی اتیلن 2 میل رولی

فوم پلی اتیلن 2 میل بیشترین کاربرد آن در بسته بندی های نسبتا سنگین و در ساختمان در بتن ریزی ودر کف زمین و بسته بندی قطعات حساس بکارد می رود فوم پلی اتیلن در انواع ضخامت ها و در انواع رنگها تولید می شود .

500,000 تومان

فوم پلی اتیلن 3 میل رولی

فوم پلی اتیلن 3 میل برای بسته بندی قطعات پنجره لوازم قطعات ماشین های سبک که تقریبا" به ضربه و نسبتا سنگین هستن ودر صنایع عروسک سازی مورد استفاده قرار میگیرد و در انواع سایزها و اندازهای گوناگون و در انواه رنگها تولید می شود .

460,000 تومان

فوم پلی اتیلن 4 میل رولی

فوم پلی اتیلن 4 میل عمده کاربرد آن در بسته بندی های بسیار حساس مانند ظروف شکستنی و به عنوان عایق در عایقکاری تاسیسات و موتورخانه و مبل سازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

468,000 تومان

فوم پلی اتیلن 5 میل رولی

فوم پلی اتیلن 5 میل عمده کاربرد آن در بسته بندی های بسیار حساس مانند ظروف شکستنی و به عنوان عایق در عایقکاری تاسیسات و موتورخانه و مبل سازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

405,000 تومان

فوم پلی اتیلن 6 میل رولی

فوم پلی اتیلن 6 میل عمده کاربرد آن در بسته بندی های بسیار حساس مانند ظروف شکستنی و به عنوان عایق در عایقکاری تاسیسات و موتورخانه و مبل سازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

410,000 تومان

فوم پلی اتیلن 8 میل رولی

فوم پلی اتیلن 8 میل عمده کاربرد آن در بسته بندی های بسیار حساس مانند ظروف شکستنی و به عنوان عایق در عایقکاری تاسیسات و موتورخانه و مبل سازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

664,000 تومان

فوم پلی اتیلن 10 میل رولی

فوم پلی اتیلن 10 میل عمده کاربرد آن در بسته بندی های بسیار حساس مانند ظروف شکستنی و به عنوان عایق در عایقکاری تاسیسات و موتورخانه و مبل سازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

750,000 تومان