پشم شیشه

پشم شیشه

انواع پشم شیشه

قیمت پشم شیشه 

پشم شیشه تخته ای 

پشم شیشه پانلی

خرید پشم شیشه

پشم شیشه ماده است الیافی که نمی سوزد و ساختار فیبری دارد. این ساختار فیبری پشم شیشه که خواص آگوستیک خوبی از خود نشان می هد .

پشم شیشه یک عایق حرارتی و صوتی می باشد که دارای مقاومت حرارتی R است. این عایق یکی از قدیمی ترین عایقهای حرارتی و الیافی است که بیشتر در ساختمانها و صنایع کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

از پشم شیشه جهت عایقکاری و جلوگیری از صدا و  و کم کردن هزینه های گرمایشی و سرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم شیشه در انواع مختلف و در اندازه های استاندارد و با انواع روکش ها تولید می شود . این عایق معدنی در بسیاری از کشور ها تولید می شود . در واقع این الیاف شیشه است که پشم شیشه را تشکیل می دهد .

الیاف شیشه که از الیافهای ریزی که بین 5 تا 7 میلیمتر تولید می شود پشم شیشه را تشکیل می دهد الیافها در حین تولید با نوعی رزین مخلوط شده تا الیافها بهم بچسبند و از پراکندگی الیافها جلوگیری شود .

پشم شیشه در انواع مختلفی تولید می شود تا عایقکاری و کارکردن با آن راحت باشد .این عایق ها بسیار نرم و سبک هستند و مقاوت حرارتی بالایی دارند . تا 350 درجه سانتی گراد گرما را تحمل می کنند .

پشم شیشه در انواع کوناگون و حتی به شکل پاششی نیز مورد استفاده قرار می گیرد . این عایق در فصل زمستان نیز جهت جلوگیری از یخ زدگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم شیشه عایق مناسب جهت به دام انداختن گرما و از حدر رفتن انرژی جلوگیری می کند .این عایق بسیار انعصلاف پذیر است و به راحتی حمل و به راحتی نصب می شود .پشم شیشه به علت جذب صوت خوب صدا جزو بهترین عایق های الیاف ی نیز می باشد که برای جلوگیری از صدا در استریو ها و خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم شیشه از موادی  مانند شیشه های بازیافتی، سنگ آهک ، شن و ماسه ،سیلیس تشکیل می شود . این مواد همه معدنی هستند و به همین دلیل پشم شیشه را یک عایق الیافی معدنی نیز می نامند.

این مواد را در کوره مخلوط کرده و تا 1450 درجه سانتی گراد حرارت می دهند . مواد ذوب شده و به سمت سوراخهای ریزی هدایت می شوند مواد مذاب توسط یه چرخنده  می جرخد و از سوراخها به بیرون هدایت می شوند مواد مذاب هوا را را به دام انداخته و تبدیل به الیاف ریز به اندازه 5 تا میکرون  می شوند . برای اینکه الیافها بهم بچسبند به آنها چسبی مخصوص اضافه می شود تا از پراکندگی الیافها جلوگیری شود الیافها ی تولید شده توسط یک نوار نقاله به سمت تولید پشم شیشه هدایت می شوند الیافها ابتدا به صورت پنبه ای شکل هستند و یا به صورت پتو و یا لحافی شکل  هستند این الیاف ها بسیار نرم سبک و نسوز هستند که با به دام انداختن مولکولهای هوا خودرا عایقی قوی در مقابل گرما و سرما و صوت می سازند .

پشم شیشه برای اینکه کاربردی شوند و کار عایقکاری را به سهولت بتوان انجام داد این الیافهای نرم سبک را از زیر غلتک های سنگین عبور می دهند و پشم شیشه هار را در انواع  مختلف  با  دانسیته های و ضخامت های گوناگون تولید  می کنند .

پشم شیشه عمده کاربردش بیشتر در حرارت و صوت استفاده می شود .میلیونها الیاف ریز شیشه هوا را در خود ذخیره کرده اند و از ورود و خروج هوا جلوگیری  می کنند تا دما فضای محیط را یکسان نگه دارند این عمل پشم شیشه در ایستادن در مقابل هوای گرم و سرد کاملا مقرون به صرفه می باشد .زیرا خواص حرارتی پشم شیشه می تواند هزینه های برق را برای گرمایش و خنک کردن پایین بیاورد .

پشم شیشه که از عایقهای انعطاف پذیر است و می توان آن را به صورت رول ،تخته ای و یا پانلی،لوله ای ، پتو و یا لحافی تولید کرد که بیشترین و پر مصرف ترین محصولات برای عایقکاری می باشد .

انواع محصولات پشم شیشه کمک بزرگی به عایقکاری انجام می دهند از فواید خیلی خوب و عالی انواع پشم شیشه می توان به سریع عایق کردن و یا سرعت بخشیدن به کار است که هزینه های عایقکاری را پایین آورده و نخوه نصب را آسان کرده است .

تمامی عایقهای الیافی و غیر الیاف یک مقاومت بنان آر دارند که این مقامت آر به میزان مقاومت عایق در برابر  حرارت می باشد .

پشم شیشه نیز دارای مقاومت حرارتی نیز می باشد که عبور گرما از یک طرف عایق به آن طرف عایق است.

مقاومت آر سیستم درجه ای است که برای تعیین میزان موثر بودن عایق یک آر  مقدار نوع عایق استفاده می شود .در واقع هر چقدر درجه بندی بالا باشد عایق بهتری است و یا هرچه عایق در مقابل گرما ایستادگی کند عایق موثری تری می باشد . و ضخامت و دانسیته و یا تراکم عایق تاثیر زیادی در مقاومت دارد.

 پشم شیشه و چند تاثیر بزرگ دارد که به آن اشاره خواهیم کرد .

پشم شیشه با محیط سازگار است

پشم شیشه در نگه داشتن گرما موثر  است

پشم شیشه دارای جذب صدا و خنثی کردن صدا می باشد

پشم شیشه نمی سوزد و غیر قابل احتراق است.

هیچ آسیبی به انسان نمی رساند.

انواع محصولات پشم شیشه

پشم شیشه تخته ای یا پانلی

پشم شیشه لوله ای

پشم شیشه رولی یا لحافی

پشم شیشه فویلدار

پشم شیشه کاغذی

پشم شیشه فله ای

پشم شیشه سفید

مهمترین عامل در خرید پشم شیشه و انتخاب و شاخص های فنی پشم شیشه  آن عبارتند از :

  1. چگالی یا دانسیته
  2. ضخامت عایق
  3. نوع روکش و یا پوشش
  4. نوع کاربرد پشم شیشه

چرا برای عایقکاری از پشم شیشه استفاده می کنیم ؟

پشم شیشه و کلیه محصولات پشم شیشه یکی از عایقهای الیافی سازگار با محیط زیست به حساب می آید وبسیار موثر است .ویژگیهای حرارتی  عالی که پشم شیشه در صرفه جویی در خصوص انرژی و کم کردن هزینه ها و کاهش تاثیرات محیطی کمک می کند.

پشم شیشه در حین تولید با هوا مخلوط شده و هوای داخل الیاف شیشه برای حفظ دمای مناسب در بناهای ساختمانی و تاسیسات ،از دست دادن گرما و سرما را به حداقل می رساند .

پشم شیشه به خاطر ساختار الیافی ریز و بلندی که دارد سطح بالایی از گرفتن صدا را تضمین می کند .

پشم شیشه که ساختاری غیر احتراق را دارد از شعله ور شدن آتش جلوگیری می کند .

پشم شیشه بی خطر است  و آسیبی به محیط زیست نمی رسانند و توسط مدیران بهداشتی به عنوان عایق بی خطر و غیر سمی شناخته شده است .

پشم شیشه که به صورت لوله قالب هاب لوله ای و در شکل های تخته ای یا پانلی و رولی هستند به راحتی حمل و به راحتی قابل نصب است .

محصولات پشم شیشه که از مواد اولیه مانند شن و ماسه تهیه شده اند برای عملکرد بهتر و پایدار برای عایقکاری است . و هیچ گاز سمی مانند  CFC و HCFC در فرایند تولید پشم شیشه تولید نمی شود

امروزه شرکت پشم شیشه 80 در صد شیشه های بازیافتی را بازیافت می کنند و کیفیت محصول نهایی را بهتر و بهبود می بخشد . و میزان سوخت مورد نیازش را برای ذوب کردن شیشه ها کاهش می دهد .

پشم شیشه که یک ساختار متخلخل و الاستیک ،میرایی صوت دارد  و تا 300 درجه سانتی گراد تحمل گرما را دارد .

نحوه تولید پشم شیشه

شیشه های بازیافت شده با شن و ماسه ،خاکستر سودا،سنگ آهک در مخازن مخلوط و ذخیره می شوند و با دستگاه های اتوماتیک در کوره ریخته می شوند .

مواد مخلوط در کوره ای مخصوص ذوب تا 1400 در جه سانتی گراد با گاز ذوب می شود .

مواد مذاب وارد دستگاه فیبر سازی می شود و از سوراخهای ریز طی فرایند چرخشی و مخلوط شدن با هوا به الیاف شیشه تبدیل می شود. و با پاچیدن چسبی مخصوص به شکل های پتو تولید می شوند .

پشم شیشه پتویی یا لحافی از از خط تولید عبور می کند و با این فرایند می توان این پشم شیشه پتویی پرس کرد و به ضخامت مورد نظر رسید .

پشم شیشه با دستگاه های اتوماتیک برش داده می شود و پرتهای پشم شیشه دوباره بازیافت می شود .و روکش فویل در حین تولید به پشم شیشه می چسبد .

در انتها دستگاه های بسته بندی مخصوص هر یک از محصولات پشم شیشه ،آماده بسته بندی می باشند و در اخل کیسه های مخصوص قرار می گیرد .

برای اینکه پشم شیشه حجم کمی را اشغال کند هوای آن را با دستگاه مکش هوا می کشند تا حجم پشم شیشه کم  شود .و جای کمتری را اشغال کند .

انواع پشم شیشه

انواع پشم شیشه در انواع قالب هایی تولید می شوند که کاربردی باشند و عایقکاری را سریع تر انجام دهند بعض ار محصولات پشم شیشه عبارتند از :

پشم شیشه تخته ای یا پانلی

پشم شیشه لوله ای

پشم شیشه رولی یا لحافی

پشم شیشه فله

پشم شیشه سفید

پشم شیشه تخته ای یا پانلی با انواع ابعاد ها و با انواع روکشها مانند فویل آلومینیومی و کاغذ کرافت تولید می شود .

پشم شیشه تخته ای باداشتن دانسیته بالا و ایستایی خوب و سطحی صاف بیشتر برروی جاهای صاف مانند دیوار کف زمین و سقف  مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم شیشه تخته ای یا پشم شیشه پانلی در انواع ضخامت ها مانند 2.5 سانت ،3 سانت ،5 سانت ،10 سانت نیز با انواع روکش ها که کاربردی های آنها متفاوت می باشد تولید می شود .

نحوه نصب پشم شیشه تخته ای :

پشم شیشه تخته ای  با میخهای مخصوص که گلمیخ نام دارد بر روی دیوار  و سقف نصب می شود  .

پشم سنگ تخته ای یا پشم شیشه پانلی بهترین گزینه برای آگوستیک کردن دیوار ها و سقفها می باشد که با روکش فویل به دیوار با سازهای شرکت کناف که بهترین و علمی ترین راه برای عایقکاری دیدار می باشد  و یا با میخهای مخصوص به دیوار نصب می کنند . نحوه نصب پشم شیشه تخته ای با الوارهای چوب می باشد که با نص بالوارهابه صورت افقی و عمودی الوارهارا نصب می کنند و پشم شیشه داخل آن قرار می گیرد .

پشم شیشه تخته ای برای بیشتر صنعت ها مانند کوره های مذاب و اجاق گاز های فرداد خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم شیشه تخته ای از فشرده  شدن الیاف زیر پرسها و تزریق چسب مخصوص سخت و نمیه سخت تولید می شود .

پشم شیشه لوله ای :

پشم شیشه لوله ای مخصوص لوله های سرد و گرم به انئاره قط خارجی لوله تولید می شود که با روکش فویل آلومینیومی که باعث می شود پشم شیشه رطوبت را به خود جذب نکند .رطوبت مانع از عملکرد عایق پشم شیشه می شود .

عمده کاربد پشم شیشه لوله برای عایقکاری لوله می باشد و در انواع ضخامت ها از 2.5 سانت الی 10 سانت تولید می شود .

الیاف های شیشه از قالب لوله ای عبور می کند چسب و رزین مخصوص به الیاف شیشه تزریق می شود و گذر از یک حرارت پایین پشم شیشه حالت قلب لوله را به خود می گیرد و پشم شیشه لوله ای تولید می شود در انتها خط برش می خورده و بسته بندی می شود .

پشم شیشه رولی یا لحافی

پشم شیشه رولی یالحافی با انواع روکشهای فویل آلومینیومی و انواع دانسیته ها و ابعاد ها تولید می شود .

پشم شیشه رولی به علت داشتن انعطاف زیاد و سبک بودن بیشتر در پوشش سقف سالن ها و عایقکاری تاسیسات و مخازن مورد استفاده قرار می گیرد .

انواع پشم شیشه با فن آوری نانو که توسط شرکت TERMOVER تولید می شود .

پشم ششه با الیاف مکانیکی مونتاژ شده، بدون پیوستگی الیاف،پشم ششه با الیاف بهم پیوسته شیمیایی طبیعی آلی،پشم ششه با الیاف بهم پیوسته ارگانیک شیمیایی،پشم ششه با الیاف بهم پیوسته  (معدنی)

بعض از این نوع پشم شیشه ها تا 550 درجه سانتی گراد گرما را تحمل می کنند .

تاریخچه پشم شیشه

پشم شیشه توسط گیمز اسلیتر اختراع شد  زمانی که در شرکت شیشه اوونز ایلینویز مشغول کار بود . برای ساخت و تولید پشم شیشه در سال 1933 ثبت اختراع کرد.

انواع پشم شیشه های جدید :

پشم شیشه از ماسه و سیلیس در داخل کشور به دست می آید مواد غیر آلی هستند که از طریق حرارت دادن مواد تا 1200 تا 1250 درجه سانتی گراد و تبدیل و تشکیل مواد مذاب به الیاف ریز شیشه که به شکل های تخته ای یا پانلی لوله ای یا لحافی با ابعاد ها و اندازها و انواع دانسیته ها برای عایقکاری تولید کرد .

پشم شیشه ایزوکام داری مواد سیلیکونی می باشد و هرگز رطوبت را به خود جذب نمی کند و خیس نمی شود .

این پشم شیشه ها saint gobain isover با اجازه کشور فرانسه تولید می شود .

این مواد در گیاهانی تولید می شود که داری مدیریت iso 9001 , مدیریت محیط زیست ISO 14001،سیستم  محافظت و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001،گواهینامه های  سیستم  انرژی ISO 50001 ارائه شده توسط Bureau Veritas است .

محصولات پشم شیشه ایزوکام که شامل ts en13162 است .به دستور محصولات ساختمانی می باشد.که نشان استاندارد  CE را دارند .

کلیه محصولات پشم شیشه ایزوکام دارای گواهینامه euceb است .

کلیه محصولات پشم شیشه ایزوکام در یک طبقه حرارتی 035،040،و045 می باشد .

بستگی نه نوع کالا در دمای منفی 50-الی مثبت 250+ درجه سانتی گراد است این دما برای کالا های شل  حتی به 500 درجه سانتی گراد نیز است .

محصولات ویژه پشم شیشه ایزوکام در دمای بالا نیز بین منفی200- تا مثبت 450+ درجه سانتی گراد است تولید و به بازار عرضه می شود .و دمای ذوب آنها تا 800 درجه سانتی گراد نیز می رسد .

مزیت های پشم شیشه ایزوکام 

این پشم شیشه اگر معرض رطوبت و گرما باشد  تغییر شکل نمی دهد .

ازبین نمی رود و عمر طولانی دارد .

باعث خوردگی و یا تجزیه و ایجاد قالب نمی شود .

در براب قارچ و و حشرات موزی مقاوم است .

نسوز و در گروه A1 ld fhan .

مزیت پشم شیشه

پشم شیشه شکل پذیر و انعطاف زیاد دارد

پشم شیشه نمی سوزد و عایق صوت خوبی است .

کارکردن با پشم شیشه راحت است و بوی آزار دهنده ندارد .

حمل و جابجایی آن راحت است

در کم کردن هزین های سوخت کمک بزرگی به می کند .

تنوع زیادی در محصولات دارد و می توان همه جای خانه را عایق کرد .

قارچ و کپ و حشرات موزی را از خود دور می کند .

پشم شیشه نسبت به سایر عایقهای الیافی ارزان است .

هزینه عایقکاری با پشم شیشه ارزان است

معایب پشم شیشه

پشم شیشه رطوبت را به خود جذب می کند

پشم شیشه دارای ریز گرد می باشد .

پشم شیشه کمی پوست را آزار می دهد

پشم شیشه را در فضای باز استفاده کرد و باید پوششی داشته باشد .

کاربد های پشم شیشه

کاربرد های پشم شیشه بسیار زیاد است و طوری که می توان همه جای خانه را عایق کرد و با تولید انواع پشم شیشه برای کاربد های مختلف می توان از هزینه ها کم کرد .بهترین جاهایی که می توان با پشم شیشه عایق کرد دیوارهای خارجی ساختمان تاسیسات و سقف و کف که بیشترین اتلاف انرژی را دارند .

پشم شیشه های سخت یا نیمه سخت نیز در ساندویچ پنل ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند به طوری که پشم شیشه در وسط دو ورق آهنی محکم قرار می گیرد .

ساندویچ پنل پلی اورتان عایق محکمی است و به دلیل گران بو دن از پشم شیشه در تولید آن استفاده می شود .

پشم شیشه 1 اینچ رولی متالایز ایرانی دانسیته 16 ایزوران

انواع پشم شیشه 1 اینچ با روکش فویل متالایز ایرانی دانسیته 16 بیشتر در عایقکاری لوله کانال کولرها و تاسیسات ساختمان بکار میرود.

0 تومان

پشم شیشه پانلی 2.5 سانت دانسیته 42 ابعاد 0/42*1/11

پشم شیشه پانلی 2.5 سانت دانسیت 42 ابعاد 0/42*1/11 بیشتر برای اجاق گازهای خانگی و صنعتی که فضای کافی وجود ندارد مورد استفاده قرار میگیرد.

تماس بگیرید

ایزوگام پشم شیشه ایران ساده

ایزوگام پشم شیشه ایران LA4 ساده یا بدون فویل مخصوص عایقکاری پشت بام ها وسرویس بهداشتی و حمام و استخر ها و دیوار ها مورد استفاده قرار میگیرد

تماس بگیرید