پشم سنگ پوشینگر

پشم سنگ تخته ای

انواع پشم سنگ

پشم سنگ فویلدار 

پشم سنگ توری دار

پشم سنگ پانلی

قیمت پشم سنگ

خرید پشم سنگ

پشم سنگ

تفاوت بین پشم سنگ و پشم شیشه و سایر عایق های الیافی

پشم سنگ چیست ؟

پشم سنگ از ذوب سنگ بازالت و پشم سرباره که تبدیل به الیاف می شود تولید می شود .

این الیاف ها به صورت رول و پانل یا تخته ای و لوله ای  تولید و یا شکل می گیرند و به بازار فروش عرضه می شود .

پشم سنگ کاربردهای گوناگونی دارد و در انواع مختلف و انواع دانسیته ها تولید و راهنمایی برای نصب از طرف شرکت تولید کننده آموزش داده می شود.

پشم سنگ به سهولت برش می خورد و به راحتی نصب می شود .

پشم سنگ و پشم شیشه عایق یا موادی الیافی هستند که هر دو  عایق الیافی در مقابل حرارت و صوت مقاوم و ضریب حرارتی متفاوتی دارند

حد اکثر دمایی که پشم سنگ می تواند تحمل کند 750 درجه سانتیگراد است ولی پشم شیشه تا 250 درجه سانتیگراد می تواند گرما را تحمل کند .مهمترین تفاوت و اختلاف پشم سنگ با پشم شیشه در مقاومت حرارتی و صوتی می باشد .

پشم سنگ می تواند تا 1000 درجه سانتیگراد در مقابل حرارت ایستادگی و یا مقاومت کند. امروزه برای عایق بندی ستونهای چوبی و فلزی جهت حفاظت از سازهای و ستونها در برابر  آتش و صوت از پشم سنگ استفاده می شود .

ضخامت پشم سنگ هر چه بیشتر و تراکم زیاد باشد حرارت بیشتری را تحمل می کند .به طوری که مقاومت حرارتی  عایق به ضخامت آن بستگی دارد .

پشم سنگ با دستگاه های کاملا اتوماتیک تولید و برش خورده و داخل پانل قرار می گیرد به طوری که مقاومت  فشار پانل با استفاده از اتصالات کل  پستی و بلندی  های ر ا می پوشاند .

پشم سنگ +مواد اولیه  تشکیل دهنده پشم سنگ کدامند؟

پشم سنگ برپایه سنگ آذرین یا بازالت است .این نوع سنگ بازمانده سنگهای آتشفشان است و در ایران در همه جا به سهولت یافت می شود .

پشم سنگ از سایر عایقهای الیافی متراکم تر است و دارای مقاومت حرارتی زیادی تا 1000 درجه می باشد که بستگی به ضخامت پشم سنگ دارد.

پشم سنگ یک عایق صوتی حرارتی و سرمای خوبی است  . این عایق و انواع پشم سنگ مانند محصولات پشم شیشه و سایر عایقهای الیافی مانند پشم سرامیک است ورد برابر حرارت مقاوم می باشد .

تفاوت تراکم و یا دانسیته پشم سنگ با پشم شیشه

دانسیته یا تراکم  عایق پشم شیشه بین 8 کیلو گرم در مترمکعب  الی 100 کیلو گرم در متر مکعب می باشد .

پشم شیشه نسبت به پشم سنگ به عنوان عایق حرارتی کمی ضعیف تر عمل می کند و به خاطر دانسیته یا تراکم  پایین تر در عایق صوتی هم کمی ضعیف تر از پشم سنگ عمل می کند .

در مقابل پشم سنگ که بر پایه سنگ بازالت است و عایق معدنی نیز می باشد در چگالی و یا تراکم الیاف بیشتر و فشردگی الیاف نوعی عایق قوی در مقابل حرارت است و آتش نمی گیرد و شعله ور نمی شود و از گسترش آتش جلوگیری می کند .

در زمانی که آتش شعله ور می شود سازها و ستونهای فلزی به خاطر جذب زیاد حرارت داغ شده و مقاومت خودرا سریع از دست می دهند و بنا خیلی سریع خراب شده و ویران می شوند .

با وجود عایقکاری با پشم سنگ و عایقکاری ستونها و خانها و سازه های فلزی در هنگام آتش سوزی تا ساعتها در مقابل آتش و حرارت ایستادگی می کند و مشکلی برای سازها به وجود نمی آیدو خانه ها خراب و یا ویران نمی گردد.

عایقکاری خانه ها امروز با پشم سنگ صورت می گیرد و در تمتم کشورهایی که خانها با پشم سنگ عایقکاری می شود تخفیف های زیادی برای این ساختمانها در نظر گرفته می شود . این امر باعث تشویق سازندگان خانه ها و ساکنین و با عث طول عمر ساختمان شده است.

شاخص های پشم سنگ که مهمترین آنها عبارتند از :

ضخامت Thickness

دانسیته Density

نوع لفاف و روکش Type of wrapper and cover

توجه داشته باشید که نوع پوشش و یا لفاف روی پشم سنگ بسیار مهم است روکش و یا لفاف تاثیر زیادی بر روی عایق می گذارد چرا که فویل عالت بخار بند عمل می کند و مانع از جذب رطوبت پشم سنگ می شود و عایق سالمتر می ماند . عایق با جذب رطوبت عایقی خود را از دست می دهد و عمل نمی کند .

انواع پشم سنگ

پشم سنگ رولی Rock wool roll

پشم سنگ رولی با چند لفاف و یا روکش تولید می شود  این لفاف عبارتند از کاغذ کرافت Kraft paper و روکش آلومینیومی aluminum foil که برای پوشش سوله ها عایقکاری مخازن کوچک و بزرگ لوله های عظیم  و در عایقکاری تاسیسات ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم سنگ رولی با ابعادهای عرض 1.20 و طول 10 منر و با تراکم و یا چگالی 25 ،30 و 50 تولید می شود .این عایق با تراکم الیاف پایین تری تولید می شود .

مزیت پشم سنگ رولی

 1. به راحتی جابجا می شود و حمل  آن ارزان است
 2. عمر طولانی و عملکرد آن در براب تعقیرات آب و هوا
 3. انعطاف پذیر و شکل پذیر
 4. جذب صوت و کم کردن صدا
 5. بی خطر براب سلامتی
 6. بی بو

پشم سنگ تخته ای  یا پانلی Rock wool board or panel

پشم شیشه تخته ای یا پشم سنگ پانلی از چگالی یا دانسیته بالاتری نسبت به پشم سنگ رولی تولید می شود این عایق تخته ای یا پانلی به عنوان عایق صوتی و حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم سنگ تخته ای یا پانلی در ابعاد های استاندارد 120*0.60 سانتیمتر و در ابعاد های 100*0.60 سانتیمتر و 120*100 سانتی متر تولید می شود این عایق از 50 گیلو گرم  تا150 کیلو گرم در متر مکعب و با انواع لفاف و یا روکش مانند کاغذ کرافت و آلو مینیوم . توری فایبرگلاس تولید می شود .

کاربدهای پشم سنگ تخته ای یا پانلی در جاهای صاف مانند دیوار ها و کف و سقف ها در اناق های سرد خانه استریوها و تالارها مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم سنگ لوله های

پشم سنگ لوله های و یا عایق لوله پشم سنگ از الیافهای فشره تولید می شود الیاف ها را از قالبی عبور می دهند و به آن رزین اضافه می شود الیاف ها سفت شده و  قالب لوله را به خود می گیرند .

پشم سنگ لوله های در انواع سایزها و دانسیته ها و در انواع ضخامت ها تولید می شود که باعث شده عایقکاری لوله ها سریع تر انجام  شود .عایق لوله تا دمای 700 درجه سانتی گراد مقاومت می کند و آتش نمی گیرد .

کاربرد پشم سنگ لوله ای جهت عایقکاری لوله ها ی آب گرم و سرد لوله های گرمایشی و لوله های پترو شیمی و پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد .

عایق لوله از ضربه ها ی احتمالی و آسیب رسیدن به لوله ها جلو گیری می کند و باعث سرعت بخشیدن به عایقکاری می شود و در انواع لفاف ها مانند سایر محصولات پشم سنگ تولید می شود .طول عایق لوله ها 50 سانت تا 120 سانتی متر می باشد و ضخامت آن از 2.5 سانت تا 10 سانت تولید و در باز موجود می باشد .

پشم سنگ توری دار یا پشم سنگ بلانکت

پشم سنگ توری دار  اسم انگلیسی آن Rock wool blanket with Wire Mesh و یا blankt می باشد .

پشم سنگ توری دار نوعی عایق پتویی با تراکم الیاف زیاد است که بسیار نرم و انعطاف پذیر است است این  محصول با توری مرغی و توری مش با مفتول و یا سیم  به هم  دوخته می شود تا از نظر فیزیکی قوی باشد و هم نکه دارنده الیافهای باشد 

پشم سنگ توری دار در انواع ضخامتها و انواع دانسیته ها تولید می شود این محصول در عایقکاری های مهم و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد  . این محصول پشم سنگ داری خصوصیات ویژه ای می باشد .

توری مرغی و یا مش بکار رفته در این محصول گالوانیزه بوده و با سیم استیل و یا سیم گالوانیزه به هم دوخته می شود .

پشم سنگ بلانکت به صورت رول تولید می شود که با انواع ابعاد ها و انواع ضخامت ها و با روکش فویل آلو مینیومی نیز تولید می شود .

آلومینیوم بکاررفته در این عایق توری دار بحالت بخاربند عمل می کند و مانع از جذب رطوبت به پشم سنگ می شود .

عایق پشم سنگ توری دار یا بلانکت برای عایقکاری لوله ها بزرگ پتروشیمی ها و پلایشگاه ها تا 700 در جه سانتیگراد مورد استفاده قرار می گیرد .

برای نصب این محصول و اتصال به یکدیگر از سیم و یا مفتول  با میخ های فلزی که گل میخ نام دارد استفاده می شود .

مهمترین عوامل انتخاب این محصولا عبارتند از :

 1. دانسیته 
 2. ضخامت 
 3. نوع لفاف و با روکش 
 4. ضخامت فویل 
 5. نوع توری یا مش

پشم سنگ توری دار از انعطاف زیادی برخوردار است و به راحتی شکل می گیرد و با سیم به راحتی به هم دوخته می شود .

پشم سنگ توری دار داری چگالی و یا دانسیته زیادی می باشد و می توان آن را در حرارت های بالا مورد استفاده قرار داد . این عایق توری دار در ابعادهای عرض 1.20 و طوط 5 متر و در ابعادهای عرض 1 متر و طول 6 متر در بازار موجود می باشد .

انواع پشم سنگ توری دار 

 1. پشم سنگ توری دار ساده 
 2. پشم سنگ توری دار فویلدار 

انواع پشم سنگ جدید نانو 

راکفون نام انگلیسی آن rockfon است .

راک پنل نام انگلیسی آن rockpanel است  .

لاپینوس نلم انگلیسی آن lapinus است.

گرودان نام انگلیسی آن grodan است .

نصب پشم سنگ

نصب عایق پشم سنگ باعث عایق شده بنا در برابر حرارت و صوت و همچنین  در برابر سرما می باشد .

پشم سنگ امروزه یکی از مصالح اصلی ساختمانها شمرده می شود که به منظوری عایقکاری در ساختمان ها استفاده می شود .

پشم سنگ باعث کاهش هدر رفتن سوخت و انرژی و صرفه جویی در کاهش هزینه ها می شود .

پشم سنگ را تقریبا در همه جای جهان استفاده می کنند و سالیان زیادی است که پشم سنگ وارد سیستم عایقکاری خانه ها شده است .

اتنوع پشم سنگ ها باعث شده عایقکاری پیشرفته تر و به سرعت کار بیفزاید و همچنین باعث شده تا بتوانیم همه جای خانه را عایقکاری کنیم .

مزایای پشم سنگ 

 • پشم سنگ وزینزیادی ندارد 
 • اجرای نصب آن راحت است 
 • داری انواع محصولات  می باشد .
 • دارای انواع ضخامن و دانسیته می باشد .
 • گاز سمی تولید نمی کند و بوی آزار دهنده ندارد .
 • باعث صرفه جویی در انرژی می شود .
 • آتش زا نیست و از پیشرفت آتش جلوگیری می کند .

معایب پشم سنگ 

 • پشم سنگ رطوبت را به خود جذب می کند .
 • کمی حساسیت بر ای پوست ایجاد می کند 
 • در فضای باز نمی توان از آن استفاده کرد

پشم سنگ را تا چه دمایی می توان از آن استفاده کرد؟

پشم سنگ از منفی50- درجه تا مثبت 800 درجه سانتی گراد می توان استفاده کرد . که بستگی به نوع دانسیته و ضخامت و نوع پوشش یا لفاف آن دارد .

توجه داشته باشید پشم سنگ هیچ وقت نباید مستقیم در برابر آتش قرار بگیرد .

کاربرد پشم سنگ و انواع پشم سنگ کدامند ؟

استفاده در یوار ها و سقف ها و کف زمین 

عایقکاری لوله ها 

استفاده به عنوان عایق حرارتی صوتی و سرما در جدار دیوارها 

استفاده در تولید مخازن و عایقکاری آنها 

استفاده در ساندویج پنل ها  برای ساخت اتاقک های سیار و سوله ها 

ساندویج پنل ها ی پشم سنگ یکی از پرکاربرد ترین نوع عایقها در پوشش سقف سالنها می باشد پشم سنگ تخته ای یا پانلی در بین دو ورق آهنی قرار می گیرد و ساندویچ پنل شکل و یا تولید می شود .

چگالی پشم سنگ تخته ای برای تولید ساندویچ پنل ها از دانسیتهخ یا چگالی 80 شروع می شود و تا 150 کییلو گرم در متر مکعب مورد استفاده قرار می گیرد 

ساندویج پنل ها پشم سنگ در چه مکانهایی کاربرد و مورد استفاده قرار می گیرد .

ساندویج پنل ها به خاطر ایستایی خوب و پوشش سزیاد و نصب سریع آن در ساخت استریوها ،ساخت سولهها و پوشش سقف ،ساخت کانکسهای سیار ،ساخت اتاقک های کوچک و بزرگ موقت ،در صنایع نظامی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد .

 

پشم سنگ 5 سانت رولی فویلدار دانسیته 25 پوشینگر

این کالا مخصوص عایقکاری کانالهای کولکر ها وعایقکاری لوله هاو مخازن انبساط موتور خانه ها پوشش سقف سوله ها می باشد ونیز این کالا برای حرارت صفر تا صد درجه سانتیگراد گرما مورد استفاده قرار میگیرد

312,000 تومان

پشم سنگ تخته ای 3 سانت دانسیته 50 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی 3 سانت دانسیته 50 برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود .

180,000 تومان

پشم سنگ تخته ای 5 سانت فویلدار دانسیته 50 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای یا پانلی فویلدار برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطح صاف مانند دیوارها و سقف وکف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب میشود .

تماس بگیرید

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 50 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی 5 سانت دانسیته 50 برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود .

180,000 تومان

پشم سنگ 5 سانت رولی کاغذی دانسیته 25 پوشینگر

این کالا مخصوص عایقکاری کانالهای کولکر ها وعایقکاری لوله هاو مخازن انبساط موتور خانه ها پوشش سقف سوله ها می باشد ونیز این کالا برای حرارت صفر تا صد درجه سانتیگراد گرما مورد استفاده قرار میگیرد

تماس بگیرید

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 60 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی 5 سانت دانسیته 60 برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود .

209,000 تومان