پشم سنگ تخته ای

پشم سنگ تخته ای یا پانلی 

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی که نام انگلیسی آن rockwool board می باشد. این محصول پشم سنگ از تراکم الیاف سنگ زیادی تولید می شود . این عایق که دارای ابعاد و طول و عرض متفاوتی تولید می شود .

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی  که ابتدا به صورت الیافهای نرمی هستند از زیر پرسهای سنگینی عبور می کنند و بسیار فشرده  می شوند در حین  فشرده شدن رزین به آنها اضافه می شود که الیاف ها را سخت تر می کنند و از انعطاف آنها کم می شود .این عایق تخته ای با سطحی صاف و کاملا سخت و نیمه سخت تولید می شود .

پشم سنگ تخته ای  در ابتدا هیچ روکش و یا  لفافی ندارد ولی با انواع لفاف و یا روکش نیز تولید می شود . پشم سنگ تخته ای یا پانلی برای کاربردهای مورد استفاده قرار می گیرد که سطحی صاف و یا با کمی قوص  مورد استفاده قرار می گیرد .

این عایق با سطحی صاف با چند محصول تولید می شود . که برای عایقکاری در انواع صنعت ها مورد استفاده قرار می گیرد این عایق با سطحی سخت با انواع چسب های صنعتی سازگاری دارد و با انواع الفاف و یا پوشش تولید می شود در واقع پوشش یا لفاف تاثیر زیادی براستقامت و طول عمر عایق می گذارد .

انواع پشم سنگ تخته ای یا پانلی

  • پشم سنگ تخته ای یا پانلی سخت

پشم سنگ تخته ای سخت از تراکم الیاف زیادی تولید می شود به طوری که صاف می ایست و و عایق قوی در مقابل حرارت و صوت و سرما می باشد . این عایق اغلب برای حرارتهای بالا و صوت بالا و سرمای شدید مورد استفاده قرار می گیرد .ایم محصول پشم سنگ را در جاهای مانند دیوار که سطحی صاف دارد نصب می شود و اغلب با سازهای کناف و یا با میخ مخصوص که گل میخ نام دارد به دیوار متصل می شود .

پشم سنگ تخته ای یا پانلی که از دانسیته 80 با بالا را پشم سنگ تخته ای سخت می نامند ای ن عایق از ضخامت 5 سانت تا 10 سانت تولید می شود .و با انواع روکشهای کاغذ کرافت و فویل آلومینیومی روکش می شود .

پشم سنگ تخته ای سخت را در مناطق سرد سیر و مناطق گرم سیر بیشترین استفاده را دارد این عایق بسیار قوی بوده و در مقابل گرما و سرما شذید مقاومت بالایی دارد .

  • پشم سنگ تخته ای یا پانلی نیمه سخت 

پشم سنگ تخته ای  یا پانلی نیمه سخت از تراکم و الیاف کمی تولید می شود  ودر حرارت و صوت  کمتری مورد استفاده قرار می گیرد این عایق اغلب در صنعت های کوچک و بزرگی که درآنها از حرارت و صدا و سرمای کمی موجود است مورد استفاده قرار می گیرد پشم سنگ تخته ای نیمه سخت  با سازهای کناف و با میخ مخصوص بر روی دیوار نصب می شود . در بعضی از مواقه پشم سنگ تخته ای را در غالب های چوبی نیز قرار می دهندو به دیوار می چسبانند تا صدا را گرفته به بیرون انتقال نیابد.

پشم سنگ تخته ای یا پانلی فویل دار

پشم سنگ تخته ای فویل دار با انواع دانسیته ها و یا تراکم  و ضخامت و در انواع ابعاد هاب مختلف تولید و به بازار عرضه می شود .فویل که به پشم سنگ تخته ای چسبده شده کار عایق را انجام نمی دهد فویل از ریزش ریزگردهای پشم سنگ جلوگیری می کند و مانع عبور رطوبت به پشم سنگ می شود .

پشم سنگ تخته ای رطوبت را به خود جذب می کند و لی در عایقکاری ساختمان مانع از رسیدن رطوبت به پشم سنگ می شوند و دلیل این کار به خاطر این است که پشم سنگ زمانی که رطوبت زیاد را جذب

می کند خاصیت عایق بودن و را ازدست می دهد . بعد از عایقکاری پوشش مانند نایلون و یا از فویل برای جلوگیری از رسیدن رطوبت به پشم سنگ استفاده می کنند .

پشم سنگ تخته ای از ایستایی خوبی برخورداراست و با انواع چسبهای صنعتی سازگاری دارد پشم سنگ تخته ای بهترین عایق برای دیوار ها و سقف و کف زمین می باشد .

این عایق برای حفظ هوای گرم و سرد و عایقکاری برروی سطوح صاف طراحی شده است .این محصول پشم سنگ تاثیر زیادی  در هزینه های  سوخت و مصرف سوخت می گذارد و باعث کاهش هزینه می شود .

پشم سنگ تخته ای برای کاربردهای ساختمان مانند سقف ، دیوار،کف زمین و سطح شیب دار تولید و عرضه می شود . پشم سنگ را در هر قسمت از ساختمان مانند ستون ها ی فولادی بتنی سقف استفاده می شود . و ساختمان را عایق و ایمن از آتش می کند.علاوه بر عملکرد خوب در برابر آتش و صوت عایق خوبی برای زمستان و هوای سرد نیز می باشد که مانع از ورود  هوای سرد به داخل ساختمان می شود .

عوامل مهم در انتخاب پشم سنگ تخته ای سخت و نیمه سخت

ضخامت

ضخامت عایق بستگی به محل نصب و نوع آب و هوا و همچنین از عوامل مهم در مقاومت حرارتی و انتقال حرارت و جذب صوت می باشد که این عایق از ضخامت 3 سانت تا 10 سانت و با انواع دانسیته ها تا 150 کیلو گرم در متر مکعب تولید می شود

چگالی یا دانسیته

چگالی یا دانسیته هر چه  تراکم الیاف پشم سنگ ریاد باشد و بر روی هم فشره شوند از مقاومت فیزیکی و حرارتی و صوتی بالایی برخوردار هستند .

نوع لفاف

برای جلوگیری از جذب رطوبت به  پشم سنگ استفاده می شود تا پشم سنگ خاصیت عایق بودن را ازدست ندهد این روکش ها اغلب به فویل آلومینیوم هستند .

کاربرد پشم سنگ تخته ای

  1. عایقکاری  دیوار و جاهای صاف مانند کف زمین و سقف
  2. استفاده در کوره های مذاب  کوچک و بزرگ
  3. پوشش سقف سالنها ی ورزشی
  4. استفاده در ساندویج پنل ها و دیگر سازهای چوبی
  5. عایق کردن سازهای فلزی

تولید پشم سنگ چگونه است ؟

پشم سنگ ازذوب  سنگ بازالت است و یک عایق کاملا معدنی می باشد .این عایق نسوز است و کاملا سبک و انعطاف پذیر و شکل پذیر می باشد .مقاومت حرارتی و صوتی بالایی دارد و نوعی عایق سرما نیز می باشد این عایق درای خصوصیات و مزیت و کاربرد های زیادی می باشد .

از پشم سنگ و محصولات آن در انواع صنعت های گوناگون و بنا ها مورد استفاده قرار می دهند . پشم سنگ از گسترش و نفوذ آتش جلوگیری می کند .و در انواع مختلفی تولید می شود و به شکل لوله ای ،تخته ای یا پانلی  ، رولی و فله ای تولید می شود عمده کاربرد پشم سنگ در عایقکاری حرااتی و صوتی می باشد .

سنگ بازالت را کوره مذاب ریخته با سرباره مخلوط می شود و مواد مذاب را در مجاورت هوای فشره قرار می دهند . الیاف ها هوا را در بین خود بدام انداخته و تبدیل به الیاف می شوند الیافها از زیر پرس عبور می کنند و سپس برش می خورد به به شکل  های رولی و پتویی و تخته ای تولید می شوند .

ساندویج پنل پشم سنگ

پشم سنگ تخته ای در بین دو ورق آهنی به ضخامت 5صدم درصد قرار می گیرد و با چسبی مخصوص بهم می چسبانند .و پشم سنگ ساندویچ پنل را در پوشش سقف سالنها و ساخت کانکس مورد استفاده قرار می گیرد .ساندویج پنل های پشم سنگ هم دیواری و هم سقفی تولید می شود .

این ساندویج پنل ها داری معیب و مزیت هایی می باشد

معایب ساندویج پنل پشم سنگ

پشم سنگ رطوبت را به خود جذب می کند .

مزیت ساندویج پنل پشم سنگ

ساندویج پنل پشم سنگ سبک و مقرون به صرفه می باشد کارکردن و نصب آن بسیار راحت و احنیاج به دستگاههای مخصوص نیست و با اتصالات ساده می توان آن را نصب و تولید کرد .

ساندویج پنل ها پشم سنگ به راحتی تعمیر می شوند و سالها قابل استفاده می باشد .

ساندویج پنل های پشم سنگ آتش نمی گیرند .

پشم سنگ هیدرو پونیک

پشم سنگ تخته ای هیدرو پونیک یا پشم سنگ کشاورزی

پشم سنگ تخته ای هیدور پونیک پشم سنگی است که بستر خوبی برای گیاهان به جای خاک می باشد .

پشم سنگ تخته ای علاوه بر عایقکاری های صنعتی و عایقکاری ساختمان نقش بزرگی برای رشد گیاهان نیز دارد که به پشم سنگ هیدرو پونیک معروف و می شناسند . 

پشم سنگ تخته ای از الیافهای خامی تولید می شود که هیچ رزین به آنها اضافه نشده است و از الیافهای خامی که از زیر پرسهای سنگین عبور می کنند تا فشره و سخت شوند .

پشم سنگ تخته ای در حین تولید به آنها رزین یا چسب مخصوص اضافه می کنند تا الیافها به هم بچسبند و همدیگر را نگه دارند این کار به وسیله دستگاه های اتوماتیک انجام می شود که بعضی مواقع برای عایقکاری تولید می شوند و بعضی دیگر برای رشد گیاهان تولید می شود .

پشم سنگ تخته ای که برای رشد گیاهان تولید می شود ار مواد شیمیایی استفاده نمی شود فقط برای رشد گیاهان به آنها رزین گیاهی تزریق می شود که با عث می شود ریز گردهای پشم سنگ تا حدودی به بچسبند و پخش نشوند ولی برای عایقکاری از رزین گیاهی استفاده نمی شود .

معایب پشم سنگ

پشم سنگ رطوبت را بخود جذب می کند .

پشم سنگ دراری گرد و خاک است

پشم سنگ را نمی توان در فضای باز استفاده کرد

پشم سنگ فضای زیادی را اشغال می کن د.

مزیت های پشم سنگ

پشم سنگ ضد آتش است

پشم سنگ به راحتی برش می خورد

پشم سنگ سبک و قابل حمل است

پشم سنگ بوی آزار دهنده  ندارد

پشم سنگ تخته ای 3 سانت دانسیته 50 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی 3 سانت دانسیته 50 برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود .

180,000 تومان

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 50 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی 5 سانت دانسیته 50 برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود .

180,000 تومان

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 60 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی 5 سانت دانسیته 60 برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود .

209,000 تومان

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 80 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی 5 سانت دانسیته 80 برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود .

250,000 تومان

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 100 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی 5 سانت دانسیته 100 برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود . .

316,000 تومان

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 80 تک برگی داخل نایلون

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی 5 سانت دانسیته 80 برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود .

تماس بگیرید