پشم سنگ 5 سانت تخته ای فویلدار دانسیته 100 پوشینگر
پشم سنگ 5 سانت تخته ای فویلدار دانسیته 100 پوشینگر
	پشم سنگ 5 سانت پانلی فویلدار دانسیته 100 پوشینگر
پشم سنگ فویلدار تخته ای

پشم سنگ تخته ای 5 سانت فویلدار دانسیته 100 پوشینگر Rockwool board

پشم سنگ تخته ای یا پانلی فویلدار برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطح صاف مانند دیوارها و سقف وکف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب میشود .

تماس بگیرید

پشم سنگ تخته ای 5 سانت فویلدار دانسیته 100 پوشینگر

پشم سنگ از چه ماده ای تولید می شود ؟

پشم سنگ از الیاف سنگ بازالت و پشم سرباره محصول مس و فولاد است  تولید می شود  .سنگ بازالت که از بازمانده سنگهای آتشفشانی و از گروه سنگ آذرین است .پشم سرباره با سنگ بازالت مخلوط می شود و در کوره ای مذاب ریخته می شود طی فرایند خنک سازی با هوا مخلوط می شود و مواد مذاب به الیاف سنگ تبدیل می شود . این الیافهای دارای کمی سیلیس می باشد .

پشم سنگ عایق معدنی می باشد  که نسوز و سبک و شکل پذیر و انعطاف پذیر هستند . در انواع مختلف تولید می شوند از الیافهای سنگ در انواع شکل ها تولید می شود که پرکاربرد ترین آنها در صنعت های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم سنگ ها در انواع شکل ها  یا قالب ها تولید می شوند . که از محصولات  پرکاربرد پشم سنگ  هستند . این محصولات در تمام  دنیا تولید می شوند که بسیار کاربردی هستند و کمک  زیادی به عایقکاری می کند تا عایقکاری سریع تر انجام شود .

انواع پشم سنگ های پر کاربرد :

پشم سنگ تخته ای یا پانلی

پشم سنگ تخته ای یا پانلی که نام انگلیسی آن  Rockwool Board می باشد  .

پشم سنگ تخته ای یا پانلی محصولی از پشم سنگ است که بسیار پرکاربرد می باشد و دارای الیاف های سنگ  زیاد  و کم  می باشد و یا پشم سنگ تخته ای سخت و نیمه سخت نیز نام دارد .

پشم سنگ تخته ای یا پانلی جهت تولید از زیر پرسهای سنگینی در تولید می گذرد برای سخت و نیمه سخت کردن پشم سنگ تخته ای یا پانلی به آن از رزین مخصوص استفاده می شود .

پشم سنگ تخته ای در انواع مختلف و در انواع ابعاد های گوناگون و در انواع ضخامت ها و در انواع تراکم  تولید می شود . پشم سنگ تخته ای یا پانلی سطحی صاف دارند مانند تخته  های چوبی ایستایی خوبی دارد . عمده کاربردش در جاهای صاف مانند دیوارها سقف و کف زمین جهت آگوستیک کردن دیوار و سقف و کف زمین نصب می شود .

 انواع پشم سنگ تخته ای یا پانلی با انواع روکش های مختلفی تولید می شود . که هر یک از پشم سنگ تخته ای و یا پشم سنگ پانلی در جدارهای دیوار و اجاق گازهای صنعتی  و کوره های صنعتی کاربرد مخصوص خودرا دارند .

 پشم سنگ های تخته ای یا پشم سنگ پانلی با انواع روکش های فویل آلومینیومی  و کاغذ کرافت روکش و تولید می شود .پشم سنگ تخته ای کمی قابل انعطاف می باشد .پشم سنگ تخته ای فویلدار را بیشتر در نما بکار می رود  و درزهای آن را با نوار آلومینیومی چسب دار می پوشانند فویل آلومینیومی از ریزش ریز گرد های  پشم سنگ جلوگیری می کند . هر چقدر تراکم پشم سنگ بیشتر باشد صدا را بهتر جذب می کند .

پشم سنگ  تخته ای یا پشم سنگ  پانلی در ضخامت های 2.5 سانت،3سانت ،4 سانت ، 5 سانت،6 سانت ،7 سانت،8 سانت ،10 سانت  و در انواع ابعاد ها و تراکم ها تولید می شود  پرکاربرد ترین  پشم تخته ای یا پانلی که برای صدا گیری و حرارت و جلوگیری از ورود و خروج گرما و  سرما  مورد استفاده قرار میگیرند . پشم سنگ تخته ای را می توان تا 200 کیلو گرم در متر مکعب تولید کرد . که  با این تفاوت که پشم شیشه تا 120 کیلو گرم در متر مکعب می تواند تولید شود .این بهترین امتیاز برای پشم سنگ می باشد و بهترین عایق بعد از پشم شیشه می باشد .

پشم سنگ تخته ای سخت و پشم سنگ  تخته ای نیمه سخت دارای کاربردهایی خاص خود هستند که هر کدام می توانند کارایی خود را در کارها نشان دهند .پشم سنگ  تخته ای نیمه سخت بیشتر برای صدا گیری و آگوستیک کردن دیوارها مورد استفاده قرا می گیرد ولی پشم سنگ  سخت برای آگوستیگ و گرما و سرما مورد استفاده  قرار می گیرد پشم سنگ هایی که تراکم آنها از 80 کیلو گرم در متر مکعب  به بالا باشد را پشم سنگ تخته ای سخت می گویند و تراکم های پشم شیشه هایی زیر 80 کیلو گرم در متر مکعب باشد را نیمه سخت می گویند .

پشم سنگ تخته ای ایستایی خوبی دارد . سبک است و به راحتی حمل و جابجا می شود .نصب آن آسان است به طوری که با میخ مخصوص که گل میخ نام دارد به راحتی بر روی دیوار می چسبد و با انواع چسب های صنعتی سازگاری دارد . بوی آزار دهنده ندارد . باسازهای چوبی و فلزی به راحتی نصب می شود . به راحتی برش خورده و حتی می توان به صورت پازلی آن را برش داد . پشم سنگ تخته ای مانع از گسترس آتش می شود . و صدا را به خود جذب می کند .

پشم سنگ تخته ای علاوه برعایقکاری مورد استفاده قرار می گیرد بلکه در صنعت کشاورزی مورد استفاده نیز قرار می گیرد که بنام پشم سنگ هیدرو پونیک معرفی شده است .از پشم سنگ تخته ای برای رشد گیاهان که رزین گیاهی استفاده شده  مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم سنگ عایقی است که گرما و سرما را از منفی 35- درجه سانتی گراد  تا مثبت  850+ درجه سانتیگراد تحمل می کند و تغییر شکل نمی دهد .

مزیت های پشم سنگ تخته ای که که باعث شده بهترین عایق در بین عایق های الیافی باشد  نصب آسان و حمل آسان و مقاومت بالای آن در برابر آتش و جلوگیری از گسترش آتش می باشد  .

مزیت پشم سنگ :

پشم سنگ در حمل نقل و تخلیه  راحت است .

پشم سنگ در نصب  به ماشین آلات نیاز ندارد 

پشم سنگ با میخ به راحتی به دیوار نصب می شود .

پشم سنگ باعث خورندگی نمی شود .

پشم سنگ به راحتی با اره برش می خورد 

پشم سنگ هیچ پرتی و یا دور انداختنی ندارد .

پشم سنگ  در مقابل آتش تا ساعتها دوام می آورد .

پشم سنگ را در رشد گیاهان می توان استفاده کرد .

معایب پشم سنگ :

پشم سنگ دراری ریز گرد است و کمی پوست را  ازدیت می کند .

پشم سنگ حجم زیادی دارد .

پشم سنگ رطوبت را سریع جذب می کند 

پشم سنگ سلولهای باز دارد .

پشم سنگ ضد آب نیست 

پشم سنگ بار زیادی را نمی تواند تحمل کند .

پشم سنگ کش نمی آید .

مشخصات

عرض 0/60 سانت
طول 1.20 متر/ سانتی متر
ضخامت 5 سانت
دانسیته 100
تعداد هر بسته 8 برگ
هربسته 5.76 متر/ سانتیمتر مربع