پشم سنگ 5 سانت تخته ای دانسیته 120 پوشینگر
پشم سنگ 5 سانت تخته ای دانسیته 120 پوشینگر
پشم سنگ 5 سانت پانلی دانسیته 120 پوشینگر
پشم سنگ 5 سانت تخته ای

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 120 پوشینگر Rockwool board

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی 5 سانت دانسیته 120 برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود .

0 تومان

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 120 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای یا پانلی

پشم سنگ از چه سنگی تولید می شود ؟

پشم سنگ از سنگهای آتشفشانی تولید می شود که دارای کمی سیلیس می باشد این سنگ بازالت نام دارد سنگ بازالت  با سرباره در کوره مذاب که حدود 3000 درجه سانتی گراد است با سرباره مخلوط می شود مواد مذاب ار سوراخی که تهویه شده پایین می ریزد  و در حین ریخته شدن به سمت پایین با هواری فشرده مخلوط شده و الیافها هوارا در میان خود به دام می اندازند و در مجاورت هوای فشره قرار می گیرد .

الیافها در حین تولید از زیر پرس ها گذشته به به شکل پتویی ،رولی و تخته ای یا پانلی  تولید می شود که در انتها به آنها روکش اضافه می شود . بعد بسته بندی می شوند .

پشم سنگ تخته ای یا پانلی

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی که نام انگلیسی آن  Rockwool Board می باشد  .

انواع پشم سنگ تخته ای

 • پشم سنگ تخته ای با روکش کاغذ کرافت 
 • پشم سنگ تخته ای با روکش فویل آلو مینیوم
 • پشم سنگ تخته ای با روش قیری 
 • پشم سنگ تخته ای با روکش توری فایبرگلاس

پشم سنگ تخته ای شبیه به تخته  چوب است که دارای ابعاد های متفاده تراکم زیاد و دارای ضخامت از 2.5 سانت تا 10 سانت می باشد . این عایق سطحی صاف دارد  و با انواع سازهای کناف و با انواع میخهای فلزی و گل میخ پلاستیکی نصب می شود .

پشم سنگ یک عایق  معدنی است . این عایق الیافی سبم و انعطاف پذیر و شکل پذیز و در انواع شکل ها و غالب ها تولید می شود . این عایق در انواع صنعت های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم سنگ را با انواع پوشش ها مانند کاغذ کرافت ،فویل آلومینیوم ، توری مرغی و توری مش تولید می کنند .انوع پشم سنگ بسیار کاربردی می باشد و با تغییر شکل پشم سنگ می توانیم همه جا را عایق کنیم .

پشم سنگ ها در انواع شکل ها تولید می شود که بسیار کاربردی هستند این شکل ها  عبارتند از:

 • پشم سنگ تخته ای یا پانلی
 • پشم سنگ رولی یا فویلدار
 • پشم سنگ توری دار
 • پشم سنگ کاغذی
 • پشم سنگ لوله ای
 • پشم سنگ فله

انواع پشم سنگ های نانو جدید  عبارتند از:

 • راکفون نام انگلیسی آن rockfon است .
 • راک پنل نام انگلیسی آن rockpanel است  .
 • لاپینوس نلم انگلیسی آن lapinus است.
 • گرودان نام انگلیسی آن grodan است

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی یکی از محصولات پشم سنگ است که از تراکم حجم الیاف زیادی تولید می شود. این الیافها بر روی هم جمع می شوند و از زیر پرس های سنگین عبور می کنند به آنها چسبهای مخصوص و یا رزین اضافه می شود این امر باعث می شود الیافها بهم تنیده و سفت و محکم شوند و ایستایی داشته باشند .که به آنها پشم سنگ سخت و نیمه سخت نیز می نامند .

پشم سنگ تخته ای در انواع مختلف و در  انواع ضخامت ها و در انواع ابعاد ها ی گوناگون و در انواع چگالی ها ی مختلف تولید می شود . پشم سنگ پانلی یا پشم سنگ تخته ای سطحی صاف مانند تخته چوب ها می باشد صاف می ایستد و کمی قابل خمیدگی و یا می توان به آن را کمی قوس داد و خم کرد و عمده کاربردش در مکانهای صاف مانند دیوار  و سقف و کف زمین می باشد .

انواع پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی  با انواع روکش های مختلفی تولید می شود که کاربرد پشم سنگ تخته ای تغییر می کند و به کاربردش اضافه می شود .کاربرد پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی د رجدار های اجاق گازهای صنعتی و خانگی و در بین جدار های دیوار مورد استفاده قرا رمی گیرد .

انواع پشم سنگ تخته ای با روکش های فویل آلومینیوم و تیشو و کاغذ کرافت روکش می شود . پشم سنگ تخته ای کمی قابل انعطاف است . پشم سنگ تخته ای یا پانلی فویلدار را بیشتر در نما و آگوستیک کردن دیوار بکار می برند و در زهای آن را با نوار فویل آلومینیومی چسبدار می پوشانند .فویل مانع از ریزش ریزگردهای پشم سنگ و مانع از رسیدن رطوبت به پشم سنگ می شود .و هرمقدا رچگالی یا دانسیته و یا ضخامت پشم سنگ بیشتر باشد صدا را بهتر جذب می کند و مانع ااز خروجج صدا می شود .

پشم سنگ تخته ای یا پانلی در انواع ضخامت از 2.5 سانت الی 10 سانت و رد انواع ابعاد ها و در انواع چگالی ها جه حرارت و صداگیری تولید و به بازار عرضه می شود . این عایق تخته ای اغلب با ضخامت های 3 سانت و 5 سانت که مساحت کمی را اشغال می کند در بازار موجود می باشد .

پشم سنگ های تخته ای یا پشم سنگ پانلی پرکاربرد عبارتند از :

پشم سنگ تخته ای یا پانلی سخت و نمیه سخت

پشم سنگ تخته ای سخت به چه پشم سنگی گفته می شود ؟+و چه کاربرد هایی دارند ؟

پشم سنگ تخته ای سخت و پشم سنگ  تخته ای نیمه سخت دارای کاربردهایی خاص خود هستند که هر کدام می توانند کارایی خود را در کارها و عایقکاری   نشان دهند . پشم سنگ  تخته ای نیمه سخت بیشتر برای صدا گیری و آگوستیک کردن دیوارها مورد استفاده قرا می گیرد ولی پشم سنگ  سخت برای آگوستیگ و گرما و سرما مورد استفاده  قرار می گیرد پشم سنگ  هایی که تراکم آنها از 80 کیلو گرم در متر مکعب  به بالا باشد را پشم سنگ  تخته ای سخت می گویند و تراکم های پشم سنگ هایی که  زیر 80 کیلو گرم در متر مکعب باشد را نیمه سخت می گویند .

پشم سنگ تخته ای چه مزیت هایی دارد و چرا برای صدا گیری و آگوستیک کردن باید از پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی استفاده کنیم ؟

پشم سنگ  تخته ای ایستایی خوبی دارد . سبک است و به راحتی حمل و جابجا می شود .نصب آن آسان است به طوری که با میخ مخصوص که گل میخ نام دارد به راحتی بر روی دیوار می چسبد و با انواع چسب های صنعتی سازگاری دارد .بوی آزار دهنده ندارد . باسازهای چوبی و فلزی به راحتی نصب میشود .به راحتی برش خورده و حتی می توان به صورت پازلی آن را برش داد .از پیشرفت و گسترش آتش جلوگیری می کند و صداهای بلند را به خوبی جذب می کند .

قیمت پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی 

قیمت پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی و همچنین کاربرد آن داری اهمیت زیادی می باشد که مهمترین آنها عبارتند از :

 

 • تراکم ،چگالی و یا دانسیته پشم سنگ

ساده ترین راهی که می توان تراکم را بیان کرد.  وزن حجمی یک  کالا  که از یک متر مکعب تولید شده است .به این شکل که اگر بگویم تراکم پشم سنگ تخته ای از80 کیلو گرم در متر مکعب تولید شده است منظور  این است که  پشم سنگ  از حجم پشم سنگی  که از مکعبی که هر چهار طرف آن 1 متر است و وزن این مکعب 80  کیلوگرم  می باشد تولید شده است . راه دوم این است که بگویم دانسیته وزن یک متر مکعب پشم سنگ در واحد کیلو گرم  را دانسیته می گویند که پشم سنگ تخته ای از دانسیته 50 الی 150 کیلو گرم در متر مکعب تولید و در بازار موجود می باشد .

 • ضخامت پشم سنگ

ـ ضخامت Thickness ( یکی از عوامل مهم در ضرایب مقاومت حرارتی، انتقال حرارتی و جذب صوت ضخامت  می باشد با ضخامت‌های  2.5 سانت و 10 سانت  بیشترین مصرف را در ایران دارند

 • روکش فویل آلومینیوم و کاغذ و توری فایبرگلاس

ـ نوع لفاف (روکش) Facing (برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به پشم سنگ استفاده میشود تا از خاصیت عایق صوت و حرارت ان کاسته نگردد)

لفاف‌ها به دو صورت کاغذی (K) و آلومینیومی (AL) تولید که ،لفاف‌های آلومینیومی خود به دو نوع مسلح (AR) و ساده (KA) تقسیم و نوع مسلح آن بیشترین سهم را در بازار ایران به خود اختصاص داده است.

برای عایق‌کاری لوله‌های تأسیسات و فضاهایی که با سقف کاذب پوشانیده می‌شوند تا از دید مستقیم مخفی بمانند، معمولاً‌ از عایق‌هایی با روکش‌ کاغذی استفاده می‌شود. در مواردی مانند پوشش سقف سوله و سالن‌های تولید که نیاز به انعکاس نور و بهره‌گیری از روشنایی بیشتر ضروری می‌ باشد، همچنین در فضاهای باز که در دید می باشد  از عایق‌ها با روکش استفاده میشود .

جهت ایجاد تنوع در فضاهای تولید، لفاف‌های رنگی محصول این شرکت می‌تواند فضایی بسیار شاد و متنوع را در اختیار صاحبان صنعت قرار دهد. با استفاده از این نوع لفاف در پوشش سقف سوله و سالن می‌توان محیطی زیبا و متنوع برای کارگران داشته باشد .

تفاوت بین پشم سنگ تخته ای و پشم شیشه تخته ای چیست ؟

الیافهای پشم سنگ کمی سنگین تر از پشم شیشه می باشد .

الیافهای پشم سنگ وقتی تحت بار زیاد  قرار بگیرد و بعد از برداشتن بار ضخامت آن زیاد برنمی گردد ولی پشم شیشه برعکس عمل کرده و بعد از تحت فشار بار زیاد  ضخامت آن برمی گردد .

در هنگام بسته بندی پشم سنگ نمی توان هوای داخل الیافها با مکند کشد و حجم آن را کم کرد  ولی پشم شیشه را می توان هوای بین الیافها  را کشید و بعد از باز کردن بسته دوباره هواوارد بین الیافها می شود و ضخامت هم برمی گردد .

قیمت پشم سنگ نسبت به پشم شیشه گران تر است  و پشم شیشه یک عایق مقرون به صرفه می باشد .و پشم سنگ حجم زیادی نسبت به پشم شیشه را دارد .

عمده تفاوت بین پشم سنگ و پشم شیشه مقاومت حرارتی و صوتی است که پشم سنگ به دلیل الیافهای سنگین و تراکم الیاف بیشتر بهتر از پشم شیشه عمل می کند برای همین در سرو صداهای زیاد پشم سنگ بهترین عایق صدا و گرما و سرما می باشد .

R-Valuue مقاومت حرارتی و صوتی تولید گنندگان عایق پشم سنگ با استفاده  از R-Valuue نشان می دهند که چگونه پشم سنگ مقاومت حرارتی دیوار یا سازها های دیگر را بهبود می بخشند . هرچه مقدار R بیشتر باشد مواد در مقابل حرارت تحمل بیشتر دارد و زیاد مقاومت می کند .طبق آزمایشات بین المللی که بیشتر در ایالات متحده می باشد پشم شیشه ارزش R آن بین 2.2 الی 2.7 در اینچ می باشد اما پشم سنگ دارای R منفی است و بین 3.0 الی 3.3 در هر اینچ می باشد .

همین اختلاف بین پشم سنگ و پشم یشه نشان می دهد که پشم سنگ بهتر در مقابل حرارت و صوت عمل می کند  . برای همین برای عایقکاری صوتی بهتر برای دیوار، کف و سقف از پشم سنگ دانسیته 80 و ضخامت 5 سانت و به بالا استفاده شود .

کاربرد پشم سنگ تخته ای یا پانل

 

 • کانال های تهویه
 • درب های ضد سرقت
 • اجاق گازها ی صنعتی و خانگی
 • استفاده به جای خاک و رشد گیاهان
 • عایقکاری  دیوار و جاهای صاف مانند کف زمین و سقف
 • استفاده در کوره های مذاب  کوچک و بزرگ
 • پوشش سقف سالنها ی ورزشی
 • استفاده در ساندویج پنل ها و دیگر سازهای چوبی
 • عایق کردن سازهای فلزی

امتیاز های مثبت پشم سنگ تخته ای یا پانلی

 • سازگاری با انواع چسبها
 • نصب راحت
 • سازگاری با محیط
 • سمی نیست
 • جابجایی راحت
 • غیر آتش زا بودن
 • برش راحت
 • ایستایی خوب

امتیاز های منفی پشم سنگ تخته ای

 • جذب رطوبت
 • داشتن گردو خاک
 • حساسیت برای پوست با کمی خارش همراه است 

نکته آخر و مهم درباره استفاده از  پشم سنگ تخته ای  یا پانلی !

هنگام استفاده ازپشم سنگ تخته ای از دستکش و ماسک استفاده کنید . پشم سنک داری ریز گرد های ریز و درشتی است که امکان دارد در هنگام نصب ان وارد مجاری تنفسی شما  و باعث سرفه کردن شود . توجه داشته باشد که پشم سنگ سرطان زا نیست .

مشخصات

عرض 60 سانتی متر
طول 1.20 متر/ سانتی متر
ضخامت 5 سانت
دانسیته 120
تعداد هر بسته 8 برگ
هربسته 5.76 متر/ سانتیمتر مربع