پشم سنگ تارابگین

انواع پشم سنگ

پشم سنگ تارابگین

پشم سنگ تخته ای

پشم سنگ توری دار

پشم سنگ رولی

پشم سنگ فویلدار

پشم سنگ

پشم سنگ نام لاتین آن Rockwool است.

پشم سنگ یک عایق حرارتی و صوتی است پشم سنگ علاوه بر عایق صدا و حرارت است عایق سرما نیز می باشد و جهت جلوگیری از یخ زدگی از این عایق مورد استفاده قرا می گیرد .

پشم سنگ یک عایق معدنی  الیافی بر پایه سنگ بازلت است . بازلت نوعی سنگ آتشفشان است که در همه جای ایران یافت می شود اما پشم سنگ فقط با این سنگ تولید نمی شود و با سرباره که محصول صنایع فولاد است مخلوط می شود . عایق معدنی الیافی را تشکیل می دهند .

الیافهای پشم سنگ با نوعی رزین به انواع شکل ها تولید می شود این شکل ها انواع پشم سنگ را یا محصولات پشم سنگ را تشکیل می دهند .انواع پشم سنگ کمک بزرگی به عایقکاری نموده است . با  انواع پشم سنگ  می توان همه جای خانه و انواع عایقکاری را انجام داد .

انواع پشم سنگ یا انواع محصولات پشم سنگ طوری تولید می شود که کاربردی باشند تا بتوان در عایقکاری از آنها استفاده کرد سرعت عمل در عایقکاری یکی از تاکتیکی ترین عملیات عایقکاری می باشد که با تشکیل و تولید انواع پشم سنگ این کار عملی شده است .

انواع پشم سنگ یا انواع محصولات پشم سنگ باعث شده عایقکاری به سهولت انجام شود این امر با ث تشویق در کسانی شده است که مشغول ساخت و ساز خانه ها هستند .

تولید و پخش و عرضه  انواع پشم سنگ بازار جدیدی را ایجاد کرده تا شغل  های زیادی به وجود آید . توسعه و ایجاد انواع عایقهای نانو با پشم سنگ بازار بزرگی را به خود اختصاص داده است . انواع تولید کنندگان تولید پشم سنگ در تلاش هستند تا معایب پشم سنگ را کمتر کنند تا این عایق هرچه بیشتر در ساخت و ساز مورد استفاده قرار بگیرد .

انواع پشم سنگ در انواع عایقکاری ها مورد استفاده قرار می گیرد . این عایق الیافی ابتدا به عنوان عایق در صنعت های بزرگ مذاب مورد استفاده قرار می گرفت با انواع پشم سنگ یا محصولات پشم سنگ این عایق وارد بازار پرورش گیاهان نیز شده است و بستر خوبی برای گیاهان به جای خاک شده است .این عایق را پشم سنگ هیدرو پونیگ می نامند .

پشم سنگ

پشم سنگ یک عایق الیافی معدنی است که در طبیعت یافت می شود زمانی که آتشفشان فوران می کند مواد مذاب به هوا پرتاب شده با هوای گرم مخلوط می شود و تبدیل به الیاف می شود .

پشم سنگ و پشم شیشه چه اختلاف و تفاوت مقاومت حرارتی و صوتی دارند؟

الیافهای پشم سنگ سنگین تر از پشم شیشه است و وزن زیادی نسبت به پشم شیشه دارد .پشم سنگ با چگالی زیادی تا 200 کیلوگرم در متر مکعب فشرده و تولید می شود ولی در مقایسه با  پشم شیشه تا 110 کیلوگرم در متر مکعب فشرده و تولید می شود .

همین امر باعث شده تا پشم سنگ عایق قوی تری در مقابل حرارت و صدا باشد . پشم سنگ مقاومت فیزکی زیادی در برابر گرما و صدا  نیز دارد .

پشم سنگ یک عایق معدنی و طبیعی است که عایق حرارتی و صوتی می باشد این عایق جزوء خانواده عایق های الیافی است و اختلافی با پشم شیشه در مقاومت حرارتی و صوتی دارد.پشم سنگ از الیاف سنگ بازالت و سرباره که محصول فولاد و مس است تولید می شود .

پشم شیشه یا فایبر گلاس از الیافهای ظریف شیشه تولید می شود کمی فشرده می شوند و سپس به صورت رول یا تخته ای یا پانلی و با انواع لفاف پوشیده می شود و با دستگاه های اتوماتیک برش داده می شود.

مقاومت آر انتقال حرارت از یکطرف جسم به طرف دیگر جسم  را اندازه گیری می کنند . هرچقدر انتقال گرما از یک طرف به طرف دیگر جسم کمتر باشد آن عایق بهتر عمل می کند .که پشم سنگ کمی بهتر از پشم شیشه عمل می کند .

انواع پشم سنگ یا انواع محصولت پشم سنگ بر اساس استاندارد  ACE Insulation تولید می شود .

انواع پشم سنگ 

پشم سنگ رولی یا پشم سنگ رولی فویلدار

پشم سنگ تخته ای

پشم سنگ لوله ای

پشم سنگ توری دار

پشم سنگ فله ای و یا پشم سنگ خام

هریک از این محصولات دارای کاربرهای زیادی می باشند .هریک از انواع پشم سنگ دراری خصویات و مزایا و معایبی می باشد این محصولات پشم سنگ دارای ضخامت ،چگالی یا دانسیته ، و نوع پوشش خاصی از نوعی سیم مفتول و کاغذ کرافت و فویل آلومینیوم می باشد . این خصوصیات انواع پشم سنگ دراری مقاومت حرارتی نیز می باشند و این عایق را در بعضی از مواقع با پشم شیشه مقایسه می کنند .

پشم سنگ توری دار و یا بلانکت

پشم سنگ توری دار یا بلانکت نوعی عایق پشمی و یا پتو که سبک است و برای درجه حرارت بالا تا 750 درجه سانتی گراد که با انواع توری مرغی و یا مش ششی ضلعی دوخته می شود و با انواع کلاس ای بی و سی دوخته و روکش می شود.

پشم سنگ توری دار یکی از محصولات پر کاربدر و انواع پشم سنگ است این محصول داری انعطاف زیاد در عایقکاری می باشد .پشم سنگ توری دار با دیگر انواع پشم سنگ متفاوت است و با انواع سیم های گالوانیزه و سیم استیل تولید می شود .

پشم سنگ توری دار یکی از متفاوت ترین انواع پشم سنگ است که مقاومت فیزکی و انعطاف زیاد و دارای مقاومت حرارتی و صوتی می باشد این عایق را با توری مرغی و و سیم مفتول تولید می کنند به طوری که توری مرغی که از جنس استیل و  توری گالوانیزه را به یک طرف صورت پشم سنگ پهن می کنند و با دستگاه مخصوص دوخت با سیم های گالوانیزه توری مرغی را به پشم سنگ می دوزند پشم سنگ توری دار را در بعضی از مواقع در دو طرف صورت پشم سنگ می دوزند این کار به قدرت پشم سنگ توری دار می افزآید و کار کردن با آن را راحتر می کند .

پشم سنگ توری در عایقکاری های بزرگ و کوچک و در انواع عایقکاری های صوتی و در زمستان جهت یخ زدن مواد مایع مورد استفاده قرار می گیرد. این عایق با انواع میخهای فلزی و پلاستیکی که گل میخ نام دارد نصب مس شود .

پشم سنگ توری داربا انواع ضخامت ها و انواع دانسیته ها و انواع روکش ها تولید می شود این روکش ها عبارتند از :

  1. فویل آلومینیوم
  2. پارچه نسوز فایبر گلاس نسوز

این دو روکش محصولات انواع پشم سنگ را بیشتر و کاربردی تر می کند این پوشش ها در انواع عایقکاری و دوخت لباس های آتش نشان ها مورد استفاده قرار می گیرد .

انواع پشم سنگ توری دار

پشم سنگ یک طرف توری دار  A

پشم سنگ توری دار فویلدار  B 

پشم سنگ دو طرف توری دار C

این محصولات پشم سنگ در انواع صنعت های کشتی سازی و عایقکاری صنعت های بزرگ مانند پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و کارخانجات سیمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد .

مهمترین عامل در انتخاب و کاربرد  پشم سنگ توری دار

  1. نوع پوشش توری و مفتول
  2. ضخامت
  3. چگالی

پشم سنگ توریدار در انواع ضخامتها از 2.5 سانت تا 10 سانت تولید می شود و در انواع چگالی و یا دانسیته و نوع پوشش توری مرخی شش ضلعی و فویل دوخته می شود .این عایق در دانسیته یا چگالی های 50 تا 150 کیلو گرم در متر مکعب تولید می شود هر جقدر چگالی و ضخامت پشم سنگ توری دار بالا می شود قدرت و مقاومت فیزکی عایق نیز بالاتر می شود باید توجه داشته باشید که پشم سنگ برای درجه حرارت های بالا مورد استفاده قرار می گیرد .

کاربرد پشم سنگ

عایقکاری خانها عایقکارذی لوله های قطور و بزرگ

عایقکاری دودکشهای کشتی های بزرگ باربری

عایقکاری دیوارها ،کف زمین و سقف جهت جلوگیری از گسترش آتش

عایقکاری صوتی و حرارتی

پرورش گیاهان (هیدرو پونیک )

مزایای پشم سنگ

پشم سنگ از وزن زیادی برخوردار نیست

پشم سنگ سریع شکل پذیر است و خشک نمی شود .

پشم سنگ شکستنی نیست و به راحتی حما و جابجا می شود .

پشم سنگ دارای انواع محصولات است و عایقکاری با آن به سهولت انجام می شود .

نصب پشم سنگ به متخصص احتیاج ندارد .

پشم سنگ نمی گندد و بوی بد از خود بروز نمی دهد و بی بو می باشد .

پشم سنگ با فویل آلومینیوم و انواع پارچهای نسوز به راحتی پوشش داده می شود .

پشم سنگ در رشد گیاهان به جای خاک مورد استفاده قرار می گیرد.

پشم سنگ هزینه های استفاده از سوخت را پایین می آورد و باعث ذخیره انرژی می شود .

معایب پشم سنگ

پشم سنگ بر پایه سنگ است و رطوبت را به خود جذب می کند .

پشم سنگ از خود ریزگرد هایی را در موقع جابجایی انتشار می دهد .

پشم سنگ در مواقع خیس شدن باید آنرا تعویض کرد .

پشم سنگ را در فضای باز نمی توان بدون پوشش استفاه کرد .

پشم سنگ در موقع خیس شدنو یا جذب رطوبت عایقی خودرا  از دست می دهد

پشم سنگ در ضربات تیز و برنده آسیب پذیر است .

پشم سنگ تخته ای 3 سانت دانسیته 80 تارابگین

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود .

تماس بگیرید

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیه 80 تارابگین

پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ پانلی برای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطوح صاف مانند دیوارها و سقف و کف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب می شود.

تماس بگیرید

پشم سنگ لوله ای 1 اینچ ضخامت 5 سانت

عایق لوله ای پشم سنگ 1 اینچ ضخامت 5 سانت بیشتر برای عایق کاری در حرارت بالا یا جلوگیری از یخ زدگی در مناطق سرد مورد استفاده قرار می گیرد . که عمده کاربرد آن در پالایشگاه ها و پترو شیمی ها می باشد .

0 تومان

پشم سنگ لوله ای 1/2 اینچ ضخامت 2.5 سانت

عایق لوله ای پشم سنگ 1/2 اینچ ضخامت 2.5 سانت جهت عایقکاری لوله های سرد و گرم پالایشگاه ها و پترو شیمی ها در درجه حرارت بالا مورد استفاده قرار می گیرد .

0 تومان

پشم سنگ لوله ای 1/2 اینچ ضخامت 5 سانت

عایق لوله ای پشم سنگ 1/2 اینچ ضخامت 5 سانت بیشتر برای عایق کاری در حرارت بالا یا جلوگیری از یخ زدگی در مناطق سرد مورد استفاده قرار می گیرد . که عمده کاربرد آن در پالایشگاه ها و پترو شیمی ها می باشد .

0 تومان

پشم سنگ لوله ای 1/2-1 اینچ ضخامت 5 سانت

پشم سنگ لوله ای بیشتر برای عایق کاری در حرارت بالا یا جلوگیری از یخ زدگی در مناطق سرد مورد استفاده قرار می گیرد . که عمده کاربرد آن در پالایشگاه ها و پترو شیمی ها می باشد .

0 تومان