پشم سنگ ایران

پشم سنگ ایران ،انواع پشم سنگ ایران، پشم سنگ، 2.5 سانت، 3 سانت، 4 سانت، 5 سانت، 6 سانت،7 سانت، 8 سانت، 9سانت، 10 سانت تولید می شود.

پشم سنگ:

پشم سنگ که نام لاتین آن Rockwool است از خانواده عایقهای الیافی می باشد . 

پشم سنگ از ذوب سنگ بازالت و پشم سرباره تشگیل می شود که از محصولات مس و آهن می باشد .سنگ بازالت که پشم سنگ را تشکیل می دهد باقی مانده سنگ های آتشفشان که تیره است می باشد .سنگ بازالت و پشم سرباره که باهم مخلوط می کنند و گرما می دهند ذوب مواد مذاب طی فرایند چرخی به هوا مخلوط شده و الیاف پشم سنگ تشکیل می شود .

پشم سنگ را  یک عایق معدنی و هم می شناسند که در تحمل دمای بالا را دارد . می توان گفت الیاف پشم سنگ نوعی عایق گرما و سرما و صوت نیز می باشد .شکل الیافی آن طوری است که خواص جذب صدا و آگوستیکی دارد و صدا را به خوبی جذب کند .

پشم سنگ آتش نمی گیرد و عایق قوی در مقابل آتش است و تحمل گرمارا تا 850 درجه سانتیگراد را دارد .  و بیشتر در مصارف عایقکاری و رشد گیاهان که به پشم سنگ هیدرو پونیک معروف است مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم سنگ یک عایق گرما و سرما و صوت می باشد که آتش نمی گیرد و از پیشرفت آتش جلوگیری می کند . عایقکاری که یکی از کارهای مهم اقتصادی شمرده می شود نقش بزرگی در صنعت های کوچک و بزرگ دارد .با عایقکاری در هر ضمینه ای سوخت کمتری برای گرم کردن و یا خنک کردن مصرف می شود . کارخانجات بزرگ و کوچک که تاسیسات و خانه محیط خود را با پشم سنگ عایقکاری می کنند در روزها و ماه های سرد و گرم راحت هستند و سرما و گرمای کمتری را احساس می کنند .

عایقکاری با پشم سنگ نه تنها مقرون به صرفه می باشد بلکه باعث طول عمر و مقاوم سازی نیز می باشد مخصوصا در ساختمانهای کوچک و بزرگ . عایق کاری با پشم سنگ در واقع یک تاکتیک بسیار مهم و اساسی برای ساختمان ها و صنعت ها در مقابل تغییرات جوی آب و هوایی است .

پشم سنگ یک عایق حرارتی می باشد که برای ساختمان ها و صنایع بزرگ و کوچک تولید می شود ،که مناسب ساختمانها و سازگاری جهت کم کردن انتقال گرما از داخل و بیرون برای کاهش اتلاف گرما و افزایش گرما می باشد .

پشم سنگ که یک عایق حرارتی،صوتی و سرمایشی  می باشد و می تواند کارهای زیادی در ساختمان ها انجام دهد .خیلی از اشخاص در ساختمان تقاضای آسایش بیشتر حرارتی ،صوتی و سرمایشی را خواستارند و این منجر به مصرف مقدار زیادی از انرژی می شود دقیقا یا در حدود 40 تا 50 درصد  انرژی مصرفی را می توان به ساختمانها اشاره کرد .که با عایقکاری با پشم سنگ می توان این آسایش را فراهم کرد .

پشم سنگ به علت کاربرد زیادش در ساختمان ها و سایر صنعت های کوچک به انواع شکل ها و یا قالب  ها تولید می شود که می توان همه جای خانه ها و ساختمانها را عایق کرد . نیازهای عایق ساختمان باعث شده تا پشم سنگ به شکل های زیادی و انواع پشم سنگ  ها با ضخامت و تراکم های زیای تولید شود .

هر کدام از محصولات پشم سنگ دارای کاربرد های زیادی می باشد و باید هرکدام را در جای مخصوص مورد استفاده کرد. پشم سنگ ها در انواع مختلف تولید می شوند که بعضی از آنها نرم و شکل پذیر هستند و با انواع روکش ها تولید می شوند . عمده ترین و پرکاربرد ترین محصولات پشم شیشه عبارتند از :

انواع پشم سنگ :

انواع پشم سنگ ها عبارتند از :

پشم سنگ رولی 

پشم سنگ پتویی

پشم سنگ توری دار 

پشم سنگ تخته ای فویلدار

پشم سنگ تخته ای 

پشم سنگ پانلی

پشم سنگ لوله ای 

پشم سنگ فله

پشم سنگ هیدرو پونیک 

پشم سنگ فویلدار رولی که با فویل آلومینیومی مسلح نخدار با علامت (AR)مشخص در سه نوع کالای متفاوت تولید می شود که عبارتند از :

پشم سنگ 5 سانت رولی فویلدار دانسیته 25 پوشینگر

پشم سنگ 5 سانت رولی فویلدار دانسیته 30 پوشینگر

پشم سنگ 5 سانت  فویلدار رولی دانسیته 60 پوشینگر

پشم سنگ 5 سانت رولی فویلدار دانسیته 50 پوشینگر

پشم سنگ  رولی با ابعاد های عرض 1.20 می باشد عرض پشم سنگ های رولی 1.15 می باشد ولی فویل روکش آن با عرض  1.20 می باشد . 5 سانت اورلب در پشم سنگ های رولی وجود دارد که هنگام نصب بر روی هم سوار می شوند تا از ریزش ریزگرد های پشم سنگ به پایین جلوگیری شود .

پشم سنگ کاغذی و یا روکش کاغذ کرافت که با علامت (K)مشخص شده در انواع پشم سنگ کاغذی  مختلف با انواع تراکم و ضخامت و ابعاد تولید می شود که عبارتند از :

پشم سنگ 5 سانت رولی کاغذی دانسیته 25 پوشینگر

پشم سنگ 5 سانت رولی کاغذی دانسیته 30 پوشینگر

پشم شیشه کاغذی که با روکش کاغذ کرافت تولید می شود عمده کاربردش در عایقکاری تاسیسات موتور خانه ها و عایقکاری مخازن کوچک می باشد .

پشم سنگ تخته ای:

پشم سنگ تخته ای  محصولات زیادی دارد که کاربرد و مزیت هر کدام مشخص شده است پشم سنگ تخته ای و یا پانلی  یکی دیگر از تولیدات پشم سنگ می باشد که سطحی صاف دارد مانند تخته چوب با انواع ابعاد ها نیز تولید می شود .

انواع پشم سنگ تخته ای در ضخامت ابعاد و تراکم و پوشش آلومینیومی و یا فویلدار تولید می شوند که پرکاربرد ترین آنها عبارتند از :

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 50 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 60 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 80 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 100 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 120 پوشینگر

پشم سنگ تخته ای و یا پانلی که نام انگلیسی آن Rockwool board است در جاهایی که سطحی صاف دارند نصب می شود مانند دیوار ها و کف زمین و سقف ها که به راحتی برش خورده و فضاهای کوچک را هم عایق می کنند . پشم سنگ تخته ای برای آگوستیک کردن اتاق ها و دور تا دور دیوار های خانه مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم سنگ تخته ای به راحتی برش و حمل می شوند و کمی قابل انعطاف می باشد .پشم سنگ تخته ای از تراکم های زیادی برخوردار هستند و از الیاف سنگ زیادی تولید می شود به طوری که الیاف های سنگ را  از زیر پرس های سنگین عبور می دهند و تراکم آنها را بالا می برند با اضافه کرده چسب های مخصوص پشم سنگ های تخته ای و یا پانلی را سخت و نیمه سخت تولید می کنند .

پشم سنگ تخته ای اغلب صنعت های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد که حررات آنها تا 850 درجه سانتی گراد  بیشتر تجاوز نکند مانند اجاق گازهای خوراکی که برای جدار و دیواره فرهای خانگی و صنعتی و کوره های مذاب مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم سنگ تخته ای با تراکم های 50 تراکم 60،تراکم 70،تراکم 80،تراکم 100و تراکم 120،تراکم 150تراکم 200 و با انواع ضخامت ها مانند 2.5 سانت و 3 سانت و 5 سانت ،6 سانت ،7 سانت،8سانت و 10 سانت  . و همچنین با روکش های فویل آلومینیومی نیز تولید می شود . برای نصب پشم سنگ تخته ای بر روی دیوار از الوارهای چوب و سازهای کناف نیز استفاده می کنند و با میخ های مخصوص که گلمیخ نام دارد روی دیوار نصب می شود .

پشم سنگ تخته ای یا ابعاد استاندار عرض 60 سانت و طول یک مترو بیست تولید می شود ولی طبق سفارش نیز با ابعاد های خاص نیز تولید می شود .

پشم سنگ لوله ای

پشم سنگ لوله ای لوله ای یکی دیگر از محصولات پر کارد برد پشم سنگ می باشد که شبیه به لوله است و به اندره قطر خارجی لوله تولید می شود .پشم سنگ لوله ای برای عایقکاری لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم سنگ لوله ای مزیت هایی دارد که عایقکاری سنتی ندارد . پشم سنگ لوله ای باعث سرعت بخشیدن به عایقکاری می شود و دمای لوله ها را در امتداد لوله یکسان نگه می دارد  و از ضربه های احتمالی جلوگیری می کند .

پشم سنگ لوله ای شکافی در امتداد آن  وجود دارد که باز شده لوله در آن قرار می گیرد و سپس بسته می شود . پشم سنگ لوله ای با روکش فویل آلومینیومی نیز تولید می شود .

پشم سنگ و پشم شیشه چه فرقی با هم دارند ؟

پشم سنگ از سنگ بازالت که باقی مانده سنگ های آتشفشان و پشم سرباره که محصول مس و آهن می باشد ولی پشم شیشه از مواد بازیافتی شیشه و شن و ماسه بدست می آید .هر دو عایق الیافی می باشند و محصولاتشان یکی است و سبک و انعطاف پذیر هستن به راحتی حمل می شوند و به سولت نصب مب شوند و برش می خورند .

تفاوتی بین پشم سنگ و پشم شیشه در حجم بازگشتی آنها در تحت فشار بودن هر دو کالا می باشد . پشم شیشه بعد از تحت فشار بودن 80 تا 90 در صد ضخامت آن برمی گردرد ولی پشم سنگ این طور نیست .

تفاوت پشم سنگ و پشم شیشه در تحمل حرارت می باشد که پشم سنگ تا 850 درجه سانتی گراد گرما را تحمل می کند ولی پشم شیشه 230 تا 250 درجه گرما را تحمل می کند .

تفاوت دیگر پشم سنگ و پشم شیشه در مقاومت R می باشد که پشم سنگ تا 200 کیلو گرم در متر مکعب می تواند تراکم داشته باشد ولی این مقدار در پشم شیشه 120 کیلو گرم در متر مکعب می باشد .

پشم سنگ چه نکات منفی  دارد ؟

پشم سنگ داررای ریز گرد می باشد و حتما در موقع استفاده از پشم سنگ از ماسک و دستکش استفاده کنید .

پشم سنگ تحمل گرمای زیاد بالا را ندارد و حداقل گرمایی که می تواند از آن استفاده کرد 850 در جه سانتیگراد  می باشد .

پشم سنگ چه نکات مثبتی  دارد؟

پشم سنگ نمی سوزد .

پشم سنگ بوی بد و آزار  دهنده ندارد .

پشم سنگ خراب یا کپک و قارچ نمی زند .

پشم سنگ سبک است وجابجا کردن آن آسان و  راحت می باشد .

پشم سنگ به راحتی با چاقو برش می خورد .

پشم سنگ انعطاف پذیر است و بسیار شکل پذیر می باشد .

پشم سنگ یک عایق الیافی ارزان نسبت به  پشم سرامیک می باشد .

پشم سنگ دارای انواع محصولات می باشد که می توان همه جای خانه را عایق کرد .

پشم سنگ هیچ گاز سمی را از خود تولید نمی کند .

قیمت پشم سنگ :

قیمت پشم سنگ مانند کالای دیگر عواملی وجود دارد که باعث شده قیمت پشم سنگ نیز بالا و پایین شود .

قیمت پشم سنگ را چه عوامل مهمی تعیین می کند ؟ چند عوامل مهم در قیمت پشم سنگ تاثیر زیادی می گذارد اولین عوامل آن کاربرد پشم سنگ می باشد که قرار است پشم سنگ نقشی در عایق کاری داشته باشد . عوامل های  بعدی ضخامت پشم سنگ  و تراکم و نوع پوششی پشم سنگ می باشد .

در اینجا توضیحی در خصوص قیمت پشم سنگ و لیست قیمت پشم سنگ  قیمت محصولات پشم سنگ قرار گرفته است .در اینجا توضیحات کلی در مورد کالا و کیفیت کالا و برچسب قیمت پشم سنگ قرار گرفته است و توضیح داده شده  است .

قیمت پشم سنگ  تمام شده در این فروشگاه براساس هزینه های حمل و نقل  می باشد  .و همچنین براساس میزان مصرف و تقاضا و وضعیت بازار  دارد . قیمت ها در فروشگاه بر اساس برند و براساس رقابت و ارزش کالا و می باشد .

قیمت پشم سنگ و لیست قیمت پشم سنگ 

قیمت پشم سنگ  فویلدار 5 سانت دانسیته 25  مبلغ 2970000 ریال

 قیمت پشم سنگ 5 سانت رولی فویلدار دانسیته 30  مبلغ 3300000 ریال

 قیمت پشم سنگ  رولی فویلدار 5 سانت دانسیته 50  مبلغ 4520000 ریال

قیمت پشم سنگ 5 سانت رولی  فویلدار  دانسیته 60  مبلغ 5623000 ریال

قیمت پشم سنگ تخته ای 

 قیمت پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 50  مبلغ 1935000 ریال

 قیمت پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 60  مبلغ 2105000 ریال

 قیمت پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 80  مبلغ 2566000 ریال

 قیمت پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 100 مبلغ 3180600 ریال

فیلتر کردن ویژگی ها

پشم سنگ تخته ای 5 سانت دانسیته 80 ایران

این عایق هابرای گرما و سرما و صدا مورد استفاده قرار میگیرد و بر روی سطح صاف مانند دیوارها و سقف وکف های ساختمان و استودیوهای صدابرداری، سالن های کنفرانس و کوره های تنور و فرهای صنعتی و خانگی سیستم های تهویه مطبوع با میخ های پلاستیکی مخصوص نصب میشود

تماس بگیرید

پشم سنگ تخته ای 5 سانت ایران دانسیته 100

پشم سنگ تخته ای بیشتر در مکانهای صاف مانند دیوار ها،کفو سقف ها چهت حفظ گرما و سرما و صدا نصب می شود وبیشتر با سازهای کناف و چوب 5 سانت و با میخ های مخصوص که گل میخ نام دارد نصب می شود .

تماس بگیرید