انواع پشم شیشه

پشم شیشه رولی،انواع پشم شیشه رولی ،پشم شیشه فویلدار،پشم شیشه آلومینیومی،پشم شیشه روکش فویلدار ،پشم شیشه روکش آلومینیومی،پشم شیشه متالایز ایرانی،پشم شیشه روکش متالایز ایرانی،پشم شیشه 2 اینچ رولی،پشم شیشه 2اینچ فویلدار،پشم شیشه 2 اینچ آلومینیومی،پشم شیشه دانسیته 10،پشم شیشه دانسیته 12،پشم شیشه دانسیته 16،پشم شیشه دانسیته 20 .

انواع پشم شیشه(tayp of glasswool)

پشم شیشه - فایبرگلاس

پشم شیشه که نام لاتین آن glasswoolاست از الیافهای نسوز شیشه تولید می شود این الیافها بسیار ریز می باشد در حین تولید به آنها چسبهای مخصوص اضافه می شود تا الیافها بهم بچسبند.

این الیافها در انواع گوناگون و به شکلهای متنوع تولید می شود . ضخامت الیافها بین 2 تا 7 میکرون است .

پشم شیشه که نوعی عایق معدنی است از الیاف شیشه تشکیل می شود که با شیشه های بازیافتی و ماسه سنگ آهک و و رزین های مخصوص در کوره ای مخروطی شکل حدود 1450 درجه سانتی گراد حرارت داده می شود و طی فرایند چرخشی سریع مواد مذاب با هوا مخلوط شده تبدیل به الیاف می شود.

به هم چسبیدن الیاف و گیر افتادن هوا بین الیافها خاصیت آگوستیکی و ضد حریق بودن را به پشم شیشه می دهد .

تولید پشم شیشه همانند تولید آبنبات پنبه ای می باشد .

زمانی که الیافهای شیشه می چرخند چسبی مخصوص به الیافها اضافه می شود الیافها به هم تنیده شده و به شکلهای گوناگون تولید می شوند .

پشم شیشه دارای الیافهای بسیار ریز و کوچک و سوزنی شکل  هستند .

پشم شیشه عایق است سبک و انعطاف پذیر و شکل پذیر که از سالهاهاست به عنوان عایق در صنعت ها و ساختمان ها جهت عایق کاری مورد استفاده قرار می گیرد.

ترکیب پشم شیشه حدود 70 %شیشه بازیافتی است 5 الی 8 در صد چسب فنولیک   وحدود 5% روغن معدنی است .

پشم شیشه یک ماده خاص عایقکاری با خصوصیات جذب صدا و گرما و سرما می باشد.

پشم شیشه با این دستور العمل تولید می شود به طوری که ابتدا شیشه ،شن و ماسه،سنگ آهک را در کوره ای مخروطی شکل می ریزیم حرارت می دهیم تا مواد  ذوب شود .مواد ذوب شده را به سمت ظرف استوانه ای با سوراخهایی که تهویه شده هدایت می کنیم .

ظرف استوانه ای با سرعت زیاد می چرخد و مواد ذوب شده از سوراخها به صورا افقی خارج می شود .

مواد مذاب در مجاورت هوای داغ یا گاز منفجر می شود و به الیاف تبدیل می شوند .الیافها بر روی  نواری که تهویه شده  می افتد و الیافها را فشرده و به صورت پتو و یا تخته ای  تولید می کنند.

پشم شیشه را برای عایق صدا و حرارت مورد استفاده قرا می دهند و در بعضی موقع برای جلوگیری از یخ زدن آب و مواد مایع مورد استفاده قرار می دهند .

پشم شیشه نوعی عایق سرما نیز می باشد که در زمستان مورد استفاده قرار می گیرد .

میلیونها الیاف شیشه که پشم شیشه را تشکیل داده است هوا را به دام انداخته اند جریان هوا را گرفته و محدود کرده اند و عبور هوای گرم را سختر می کنند .این عمل عایق پشم شیشه باعث شده سوخت کمتری بابت خنک کردن و گرم کردن مصرف شود و همچنین هزینه ها را پایین می آورد .خواص و ویژگیهای این عایق هزینه های برق  مانند گرمایش و تهویه  هوا را کاهش می دهد .

پشم شیشه در برابر رطوبت  مقاوم نیست سلول های آن باز استو رطوبت را به خود جذب می کند  . این امر باعث شده تا پشم شیشه عملکرد عایقی خود را ازدست بدهد .پشم شیشه همیشه باید خشک باشد و در جای خشک مورد استفاده قرار بگیرد .

نکته مهم اینکه  پشم شیشه رطوبت را به خود جذب می کند و اگه رطوبت کم باشد پشم شیشه را می توان خشک کرد و دوباره مورد استفاده قرار داد ولی اگر کاملا خیس شد باید آن را سریعا تعویض کرد .

پشم شیشه که نوعی عایق صوتی نیز است که به عنوان عایق صدا نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

در واقع پشم شیشه یک از بهترین عایقهای موجود در بازار است .درای ویژگیها و مزیت های زیادی است که بسیار آن را کاربردی و کار آمد می باشد .

پشم شیشه که از الیاف شیشه بازیافتی تشکیل شده در مقایسه با دیگر  عایقهای دیگر با محیط زیست سازگاری دارد .و دگر مدا تشکیل دهنده پشم شیشه که شن و ماسه است در همه جا زیاد است . و به راحتی یافت می شود .

پشم شیشه که در بعضی از مواقع به آن فایبرگلاس نیز گفته می شود عایقی است که از الیاف شیشه ساخته می شود و با رزین مخصوص الیافها در هم تابیده می شوند .که به این عایق ها عایقهای معدنی نیز گفته می شود .

پشم شیشه را می توان به این شکل نیز تعریف کرد که پشم شیشه جرمی شبیه به پشم است که برای عایق بندی حرارتی و برای فیلتر های هوا استفاده می شود .

انواع پشم شیشه

پشم شیشه ها در انواع مختلف تولید می شود که بسیار کاربردی هستند .

انواع پشم شیشه ها کار عایقکاری را آسان کرده و به سهولت نصب می شوند . پشم شیشه ها اغلب به شکل های گوناگون تولید می شوند که بتوانند همه جای خانه را عایقکاری کنند . پشم شیشه به علت ارزان بودن در بیشتر صنعت ها مورد استفاده قرار می گیرند .

انواع پشم شیشه بیشتر کاربردی هستند و به اندازه و ابعاد های استاندارد تولید و برش می خورند . این عایق اقلب با انواع روکش ها و انواع ضخامت ها و انواع دانسیته ها تولید می شود .

روکش انواع پشم شیشه ها با کاغذ کرافت و فویل آلومینیومی و فویل متالایز می باشد .روکس پشم شیشه از پراکندگی ریز گردهای پشم شیشه جلوگیری می کند و باعث شده پشم شیشه رطوبت را به خود جذب نکند .

پشم شیشه ها که با تراکم بالا تولید می شوند در واقه نوعی عایق ضد ضربه و از ضربه های احتمالی نیز جلوگیری می کنند.

انواع محصولات پشم شیشه 

پشم شیشه تخته ای  یا پشم شیشه پانلی

پشم شیشه تخته ای از تراکم زیادی برخوردا است و مانند تخته چوب از استقامت زیادی در برابر  گرما و صوت را دارد .

پشم شیشه تخته ای یا پشم شیشه پانلی در در ابعادی زیادی تولید می شود ولی در اندازهای استاندارد برش خورده و بسیار کاربردی هستند .

پشم شیشه تخته ای با داشتن سطحی صاف دارد ودر مانهای صاف مانند دیوار ،سقف ،و کف زمین مورد استفاده قرار می گیرد .برای نصب این پانل ها از میخ  مخصوص که گل میخ نام دارد استفاده می شود . گل میخها پلاستیکی هستند و نصب پشم شیشه را آسان می کنند .

پشم شیشه تخته ای با انواع روکش هایی مانند کاغذ کرافت و فویل آلومینیومی تولید می شود . این نوع روکش ها بیشتر در اجاق گازهای فر دارد و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند .

عمده کاربرد پشم شیشه تخته ای رد عایقکاری صدا و حرارت و در کور های مذاب کوچک مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم شیشه رولی یا پشم شیشه فویلدار یا پشم شیشه لحافی

پشم شیشه رولی از الیاف های بسیار نرم و سبکی تولید می شود که اغلب با روکشهای کاغذ کرافت ،فویل آلومینیومی و فویل متالایز تولید می شود

پشم شیشه رولی بسیار حالت پذیر شکل پذیر و به راحتی برش می خورند.

عمده کاربد پشم شیشه رولی در پوشش سقف سوله ها و در عایقکاری مخازن و تاسیسات موتور  خانه می باشد .

پشم شیشه رولی در انواع دانسیته ها و انواع ضخامت و در انواع  روکش ها تولید می شود .

پشم شیشه لوله ای و یا پشم شیشه پیش ساخته عایق لوله

پشم شیشه لوله ای عایقی است که شبیه به خود سایز لوله می باشد در واقع قالب سایز لوله است که با انواع روکش ها و ضخامت ها تولید می شود .

پشم شیشه لوله ای عایقکاری را راحت کرده و به سرعت کار افزوده است .

پشم شیشه لوله ای دما لوله را در امتداد لوله یکسان نگه می دارد و از ضربه های احتمالی و آسیب رسیدن به لوله جلوگیری می کند .و همچنین مانع از یخ زدگی در فصل زمستان می شود .

عایق لوله پیش ساخته پشم شیشه از لرزش لوله ها جلوگیری می کند .

پشم شیشه لوله ای بسته به نوع  کاربرد و نوع پوشش تولید می شود .این عایق بیشتر برای عایقکاری لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد .

پشم شیشه لوله ای مانند سایر محصولات پشم شیشه دارای ضخامت و تراکم می باشد .

گونه ای از پشم شیشه وجود دارد که به آن  پشم شیشه نانو گفته می شود .

انواع پشم شیشه پیشرفته با تکنولوزی نانو عایق  عبارتند از :

1.پشم شیشه با الیاف بهم تنیده شده غیر آلی معدنی ایم نوع محصول پشم شیشه نانو بنام EUROVER 2000 تولید و به فروش می رسد این نوع محصول فقط با رنگ روشن یا سفید است پلی فسفات آلومینیوم باعث شده رنگ این نوع پشم شیشه سفید شود .

این محصول پشم شیشه با فرمالدئید که از Mic تولید می شود و کاربردهایی مانند استفاده در تنورها ،فرها های صنعتی و خانگی تجهیزاتی که با گرمای 550 درجه سانتی گراد استفاده می شود .

2. پشم شیشه با الیاف بهم پیوسته ارگانیک شیمیایی(مواد آلی) که این محصول توسط شرکت ترموور(TERMOVER) یک برند تجاری است تولید می شود این نوع پشم شیشه به رنگ زرد می باشد چون از الیاف آلی رزین ترموستیک استفاده می شود .ازاین نوع پشم شیشه در ضمینه ساختمان سازی عایقکاری مخازن های دیگ های انبساط ،عایقکاری لوله ها و تاسیسات که درجه حرارت آنها از 250 درجه سانتی گراد بیشتر تجاوز نمی کند مورد استفاده قرار می گیرد .

مزیت های پشم شیشه

پشم شیشه از پیشرفت آتش جلوگیری می کند 

پشم شیشه عایق گرما و سرما و صوت است .

پشم شیشه در حمل و جابجایی هزینه کمتری دارد .

نصب پشم شیشه راحت و بی درد سر است .

پشم شیشه به راحتی برش خورده و شکل پذیر است .

پشم شیشه نمی گندد و قارچ نمی زند .

پشم شیشه سمی نیست و گاز سمی تولید نمی کند .

معایب پشم شیشه

پشم شیشه دارای ریز گرد است 

پشم شیشه خیس می شود .

پشم شیشه خارش پوست به همراه دارد.

پشم شیشه در فضای باز نمی توان استفاده کرد .

خواص فیزکی

دانسيته ها ، ابعاد و ضرايب هدايت حرارتی اين گروه از محصولات و نمودار تغييرات λ نسبت به دما مطابق نمودار ذيل است

دانسیته

عرض

طول

ضخامت

ضریب هدایت حرارتی

10

1200

10-15

 

0.045

12

1200

15-20

25

0.041

16

1200

10-20

50

0.038

20

1200

10-15

75

0.036

24

1200

10-15

100

0.035

 

پشم شیشه 1 اینچ رولی متالایز ایرانی دانسیته 16 ایزوران

انواع پشم شیشه 1 اینچ با روکش فویل متالایز ایرانی دانسیته 16 بیشتر در عایقکاری لوله کانال کولرها و تاسیسات ساختمان بکار میرود.

0 تومان

پشم شیشه 2 اینچ رولی آلومینیومی خارجی دانسیته 10 ایزوران

پشم شیشه رولی 2 اینچ آلومینیومی بیشتر برای پوشش سقف سوله ها و عایقگاری مخازن کوچک آب و عایقکاری تاسیسات مورد استفاده قرار می گیرد

215,000 تومان

پشم شیشه 2 اینچ رولی با فویل متالایز ایرانی دانسیته 10ایزوران

پشم شیشه 5 سانت دانسیته 10کیلو گرم در متر مکعب باروکش فویل متلایز ایرانی بیشتر در مصارف پوشش سقف سوله عایقکاری کانال های هواو دودکش عایقکاری لوله های تاسیسات موتور خانه مورد استفاده قرار میگیرد ابعاد این کالا با عرض 1.20 طول 15 متر 18 متر مربع به بازار فروش عرضه میگردد روکش این نوع کالا با نایلون متالایز و کاغذ کرافت و نخ نسوز میباشد

189,000 تومان

پشم شیشه 2 اینچ رولی متالایز خارجی دانسیته 10 ایزوران

پشم شیشه رولی 5 سانت یا 2 اینچ بادانسیته 10کیلو گرم در متر مکعب باروکش فویل متلایز خارجی بیشتر در مصارف پوشش سقف سوله مورد استفاده قرار میگیرد ابعاد این کالا با عرض 1.20 طول 15 متر 18 متر مربع به بازار فروش عرضه میگردد

210,000 تومان

پشم شیشه 2 اینچ رولی لخت دانسیته 12 ایزوران

این کالا بیشتر در داخل آبگرم کن های دیواری و ایستاده و فرهای های که از حرارت زیادی برخوردار نیستند وبرای عایقکاری لوله های صنعتی هیترهای حرارتی استفاده می شود

184,000 تومان

پشم شیشه رولی کاغذی 2 اینچ دانسیته 12 ایزوران

پشم شیشه 2 اینچ رولی روکش کاغذی دانسیته 12ایزوران این نوع کالا بیشتر برای عایقکاری لوله ها تاسیسات و کانال کولرها و جلوگیری از یخ زدگی بتن در فصل زمستان مورد استفاده قرار میگیرد .

تماس بگیرید

پشم شیشه رولی کاغذی 2 اینچ دانسیته 16 ایزوران

پشم شیشه 2 اینچ رولی روکش کاغذی دانسیته 16ایزوران این نوع کالا بیشتر برای عایقکاری لوله ها تاسیسات و کانال کولرها و جلوگیری از یخ زدگی بتن در فصل زمستان مورد استفاده قرار میگیرد .

تماس بگیرید

پشم شیشه 2 اینچ فویلدار متالایز ایرانی دانسیته 12 ایزوران

پشم شیشه 5 سانت دانسیته 12کیلو گرم در متر مکعب باروکش فویل متلایز ایرانی بیشتر در مصارف پوشش سقف سوله عایقکاری کانال های هواو دودکش عایقکاری لوله های تاسیسات موتور خانه مورد استفاده قرار میگیرد ابعاد این کالا با عرض 1.20 طول 15 متر 18 متر مربع به بازار فروش عرضه میگردد روکش این نوع کالا با نایلون متالایز و کاغذ کرافت و نخ نسوز میباشد

279,000 تومان

پشم شیشه 2 اینچ آلومینیومی خارجی دانسیته 12 ایزوران

پشم شیشه 5 سانت دانسیته 12کیلو گرم در متر مکعب باروکش فویل متلایز خارجی بیشتر در مصارف پوشش سقف سوله عایقکاری کانال های هواو دودکش عایقکاری لوله های تاسیسات موتور خانه مورد استفاده قرار میگیرد ابعاد این کالا با عرض 1.20 طول 15 متر 18 متر مربع به بازار فروش عرضه میگردد روکش این نوع کالا با نایلون متالایز و کاغذ کرافت و نخ نسوز میباشد

تماس بگیرید